Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

Yerel Ağda Site Yayınlama Apache Kurulum

Apache Haus ile Yerel Ağda Sitenizi Yayınlayın. Apache Server Kurulumu ve Vpn ile ulaşmak.

localhost üzerinde bir site yayınladım ve bazı gereksiz bilgileri içerisine doldurarak notlarımı biraz olsun hafifletmeyi planladım.

Biraz Html biraz CSS ile bir bilgisayarda sürekli aktif olan web sitesi sayesinde verileri görmek istediğim anda yerel ağdan doğrudan tarayıcı sayesinde uzak ağdanda VPN+Browser sayesinde verilerime güvenli bir şekilde ulaşabilir hale geldim. Bu gerçekten bana anında lazım olan bir ip adresi veya yapmış olduğum bir yapılandırmanın veya ihtiyacım olan kodu anında bulmamı sağlayacak bir site oluşturmamı sağladı.

VPN ile alakalı yazmış olduğum bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederim. Biraz üzerine düşünürseniz yapabilecekleriniz tamamiyle sizin hayal gücünüz ile sınırlı.

Bilgisayar Açıkken hiç bir işlem yapmadan aktif olan bir Apache Sunucusu ile siteniz sürekli ağda yayınlanabilir hale getirebilirsiniz.

Artı 80 portunu açıp statik ip’ye sahipseniz yerel bilgisayarınızdan sürekli bir internet sitesi bile yayınlayabilirsiniz. PHP Mysql kullanacaksanız ekstra yapılandırmalara ihtiyacınız olacak.

Sadece Http Server kurmayı Apache ile nasıl yapabileceğinizi burada yayınlamak istiyorum.

Apache Server Apache Haus İle Nasıl Kurulur

Aynı şekilde aynı ağ üzerinde bulunan diğer cihazlardan da sitenize Apache Sunucusunun çalıştığı bilgisayarın yerel ip adresini yazarakta ulaşabilirsiniz.
Ancak unutmayın Apache’nin çalıştığı bilgisayarda 80 portunun meşgul olmamasına özen gösterin. Yoksa siteniz yerine o bilgisayarda çalışan 80 portunu kullanan başka bir uygulamaya gidebilirsiniz.

Hatta biraz güvenlik istiyor herkesin notlarınıza o ağda ulaşmasını istemiyorsanız. .htaccess ve .htpasswd yöntemini deneyerek ek Apache şifrelemesini kullanabilirsiniz.

Dış ağdan bu bilgisayara güvenli bir şekilde ulaşmak için VPN sunucusu kurabilirsiniz. VPN konusu hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla