Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazıcı Seçerken ve Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler.

Piyasada genellikle tonerli ve mürekkepli(kartuş) olmak üzere iki çeşit yazıcı türü bulunmaktadır. Bunlarda Renkli ve Renksiz olarak ikiye ayrılır.

Soru: Renkli Baskı Alacak mıyım?

Cevap Evetse Okumaya Devam Edin

Renkli Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cevap: Hayır ise buradan okumaya devamedin.

Tonerin Muadili Var mı? (Toz Mürekkep)

Öncelikle aldığınız yazıcının tonerinin muadili olup olmadığını ve temin etmede problem yaşama ihtimalini göz önünde bulundurun.

Önemli “Tonerin Çip Gereksinimi Nedir?”

Bazı yazıcılar cidden bu konuda sıkıntılıdır. Hatta fabrikadan çıkan versiyonlar arasında bile sorunun boyutu farklılık gösterebilir.

Öncelikle alacağınız makinede Çiple alakalı bir sorun var mı yok mu bakın. Varsa illa o yazıcıyı almanız gerekiyorsa Çip Kırdırma veya Sıfırlama işlemi ne derece zorluğa sahip iyice anlamalısınız. Yoksa Ciddi manada çip işi sizi maddi manevi yorabilir. Çünkü yazıcının ana kartına müdahaleye kadar varan teknik işlemler yapılması gerekebilir. Yoksa her zaman muadiline göre 2 ila 4 katı paralara orijinal toner bulmak zorunda kalacağınızı unutmayın. İnternette satılan çip resetleme sıfırlama yazılımlarına ulaşabilmek ne derece sorun oluşturur kontrol etmeniz gerekmekte.

Eğer çip sıfırlama sorunlu ise iş ana kart müdahalesine kadar varıyorsa garanti bozmaktansa Muadil çipli kartuş alınız ancak unutmayın eski çipi takar kullanırım deseniz bile o çip bir süre sonra sorun yaratacaktır.

Yazıcı Özelliklerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Wifi Desteği

Yazıcılar artık bir çok özellik içermekte bu sebeple aldığınız yazıcılarda Wifi – Kablosuz Ağ desteği olmasına dikkat edin. Modeminize Kablosuz bağlar ağ üzerinden yazdırma yapabilirsiniz.

Tarama Özelliği

Tarama özellikli yazıcı alırsanız unutmayın piyasadaki bir çok yazıcı tarama özelliği normal tarayıcılara göre eksik kalabilir. Örneğin çift yönlü tarama yaptıramaya bilirsiniz çünkü bir çok yazıcının tarayıcı kısmı tek tarama sensörüne sahiptir. İlla o belge kağıtları birde arka yüze dönecek.

Ayrıca çok sayfalı dökümanları taramak için tarayıcı özelliği olan yazıcının ekstra kâğıt giriş ünitesi olduğundan emin olunuz.

İkinci Kâğıt Besleme Tepsisi

İkinci bir besleme tepsisine sahip yazıcı seçimeniz arkalı önlü fotokopi çekmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Yukarıda bahsedilen hususlara dikkat etmeniz durumunda Yazıcı Kullanımınız oldukça keyifli olabilir.

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla