Windows 8 Mobile Phone Telefon Rehberini Android’e İphone’a Kopyalama Yedekleme

Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ki konu sadece Windows 8 telefonunun mail adresinin veya rehberin kayıtlı olduğu hesabın şifresini unutmuş olanlar için yararlı olacağı düşünüyorum.
Çünkü telefon rehberinizin yani kişilerin kayıtlı olduğu mail, e-posta adresinizin şifrelerine sahipseniz internet üzerinde bu konu ilgili çok yazı var.

Windows 8 işletim sistemli telefonlarda Rehber aktarma alırken güzelde şifresini unuttuğunuz hesaba kayıt etmişseniz ve başka bir telefona rehberinizi almaya kalktığınızda birden bir şifre şoku yaşarsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Öncelikle telefonunuzu Wi-fi yada Hücresel veri ile internete bağlayıp mağazadan Contafe adlı programı indirmeniz gerekmekte. Bu uygulamayı telefonunuza indirip basit şekilde rehberinizi bu uygulama üzerine kayıt edebilirsiniz.

Windows 8 Mobile Phone’dan Rebheri Başka Telefona Aktarma

Ardından bu uygulamayı diğer android veya iphone’da kurarak rahatlıkla oluşturduğunuz üyelik bilgileri ile taşımak istediğiniz telefon üzerinden bu Contafe adlı uygulamaya girerek rehberinizin o telefona da kopyalanmasını sağlayabilirsiniz. (Ancak diğer telefonunuzun da senkronizasyonu yapabilmesi için internet bağlantısına sahip olması gerektiğini unutmayın.)

Bu contafe‘ye benzeyen başka uygulamalarda var ancak Microsoft sayfalarında da rehber yedekleme ile ilgili bu uygulama daha popüler olarak görülmekte.

Umarım sizi bir ton farklı yöntemle uğraştırmaktan bu uygulama ile kurtulursunuz.

Program ile ilgili olarakta herhangi bir anlatım yapmayacağım çünkü bir gayet basit mantığı var.