Windows Türkçeleşmiyor .Netframework Hatası (Dil Paketi Yüklenmiyor)

Yeni windows kuranların yada Windows’u farklı dillerde kuranların genelde başına gelmiştir. Bir türlü Kurulamayan dil paketi sorunu. Sorunun çözümü olarak öncelikle bilgisayarınıza bazı ön paketler kurmanız gerekmekte. Bu paketleri tamamladıktan sonra yapmanız gerekenleri sıraladım.

Öncelikle bilgisayarınızda .Net Framework versiyonları kurulumu diye kontrol etmeniz gerekmekte bunları eğer tam olarak kurduysanız. herhangi bir problem olmadan bilgisayarınıza dil paketini yükleyebilirsiniz.
Ancak Windows’un bazı versiyonlarında Windows Uptade yani güncelleme merkezi içerisinde seçmeli olarak bulunması gereken dil paketleri bulunmamaktadır.
Ancak nadirde olsa bazen kurulum sırasında hata alabilirsiniz. Bunları önleyebilmek için bilgisayarınızda .Net Framework 4.5’i kurmanızda fayda var. Bu kurulumu gerçekleştirdikten sonra Bilgisayarınıza sağ tıklayıp ulaştığınız Windows Güncelleme merkezi içerisinde Windows Seçmeli güncelleştirmeler içerisinden Türkçe Dil paketini seçerek rahatlıkla yükleyebilirsiniz.