Windows Türkçeleşmiyor .Netframework Hatası (Dil Paketi Yüklenmiyor)

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 24-01-2019

Yeni windows kuranların yada Windows’u farklı dillerde kuranların genelde başına gelmiştir. Bir türlü Kurulamayan dil paketi sorunu. Sorunun çözümü olarak öncelikle bilgisayarınıza bazı ön paketler kurmanız gerekmekte. Bu paketleri tamamladıktan sonra yapmanız gerekenleri sıraladım;

Öncelikle bilgisayarınızda .Net Framework versiyonları kurulumu diye kontrol etmeniz gerekmekte bunları eğer tam olarak kurduysanız. herhangi bir problem olmadan bilgisayarınıza dil paketini yükleyebilirsiniz.
Ancak Windows’un bazı versiyonlarında Windows Uptade yani güncelleme merkezi içerisinde seçmeli olarak bulunması gereken dil paketleri bulunmamaktadır.
Bunları Vistalizator denilen şu konuda da bahsettiğim şekilde kurabilirsiniz.
Ancak nadirde olsa bazen kurulum sırasında hata alabilirsiniz. Bunları önleyebilmek için bilgisayarınızda .Net Framework 4.5’i kurmanızda fayda var. Bu kurulumu gerçekleştirdikten sonra Bilgisayarınıza sağ tıklayıp ulaştığınız Windows Güncelleme merkezi içerisinde Windows Seçmeli güncelleştirmeler içerisinden Türkçe Dil paketini seçerek rahatlıkla yükleyebilirsiniz.
Eğer burada dil paketinize ulaşamazsanız yapmanız gereken Yukarıdaki linki izleyip gerekli adımları gerçekleştirmektir. Ayrıca Xp işletim sisteminiz için kurulum yapmak istiyorsanız bu kurulum hakkında bahsettiğim şu konudan faydalanabilirsiniz.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.