Windows 10 Lisans Nasıl Alınır

Uygun fiyatlı Windows 10 Lisans Ürün Anahtarı alma işleminden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle bu anlatılanların garanti bir tarafı bulunmamaktadır.

Yeni bir bilgisayar aldınız veya eski bilgisayarınızı Windows 10’a geçirmek istiyorsun ancak lisansa ihtiyacınız bulunmakta.

Microsoft’un sitesinde Windows 10 Pro Lisans’ı 1899TL gibi bir fiyattan satılmaktadır. E tabi bu fiyat pahalı ve almaktan vazgeçtiniz.

Ama bunun başka ucuz bir yöntemi mevcut. Bilgisayarınıza ucuz lisans alma yönteminden bahsedeyim.

Windows 10 Ürün Anahtarı Almak ve Fiyatı

Google’da “Windows 10 Pro Lisans” aramasını gerçekleştirdiğinizde önünüze bazı Türkiye’de satış yapan mağazalar çıkmaktadır.

Burada fiyatlar 10 lira ila 30 lira arasında gezmektedir.

Bu lisanslardan herhangi birini aldığınızda, genelde hafta sonu falan değilse 1 gün gibi bir sürede E-Posta adresinize Lisansınızı gönderiyorlar.

Farklı bilgisayarlara defalarca satın aldım ve herhangi bir problem yaşamadım. Artı format atınca da sorunsuz bir şekilde tekrardan doğrulama işlemi otomatik yapılmakta. Yani anakarta kaydediliyor. Ancak Bios’dan AHCI Sata ayarını değiştirirseniz yeni ayarınızdaki mod içinde bir tane daha lisans almanız gerekebilir.

Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme ekranında Ürün Anahtarını Değiştir Butonunu kullanarak gelen lisansı girebilirsiniz. Etkinleştirme satırında Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi uyarısını aldığınızda bilgisayarınız artık etkinleştirme istemeyecektir. Tam olarak ayarların yansıması için ardından Bilgisayarınızı bir kez yeniden başlatın.

Windows 10 Lisans Girme