WiFi’ye Şifreyi Bilmeden Nasıl Bağlanılır WPS tuşu

Modemler çoğu zaman alındıktan sonra bir kere ayarlanır ve kimse tarafından İnternet çektiği sürece herhangi bir ayar yapmadan kullanılmaya devam edilir; WPS Açık bir şekilde. Bu sebeple fabrika ayarları ile kullanılan modemler de açık olarak gelen WPS tuşu özelliği ile modeme fiziksel olarak ulaşabiliyorsanız kablo falan bağlamadan Telefon, Laptop veya kablosuz ağ bağdaştırıcısı olan Masaüstü bilgisayar ile modeme kolaylıkla WiFi şifresini bilmeden bağlanabilirsiniz.

Modemde bulunan WPS Tuşu

Yapmanız gereken tek şey Modem üzerinde WPS tuşunu bulmak ve buna bir müddet veya bir defa basmanız sonucunda Modem üzerinde WPS ışığı yanmaya başlıyorsa 2 dk içerinde WiFi’ye bağlanmak istediğiniz cihazdan WPS tuşu ile alıyıcıyı aktif ederek bağlanabilirsiniz.

Aşağıdaki Resimdeki gibi Reset ve Wps Tuşu Aynı tuşa tanımlanmışsa iki defa ardardına basarsanız Reset işlemi devreye girer.

Wps Tuşu Görünüşü

 

Android Cihazlarda WPS üzerinden Modeme Bağlanma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan Ayarlar, WiFi, sağ üst kısımda bulunan üç noktayı kullanarak WPS tuşu kısmına girmenizdir. Ekranda yavaş yavaş dolmaya başlayan çubuk dolmadan modem üzerinde de WPS ışığının yanıp sönme haline veya sürekli yanma haline (Modeme göre değişir) getirdiğiniz taktirde 15 20sn içerinde eğer Modemde kaliteli İnternet var ise bağlanır. Bağlanmıyorsa birde mobil veriniz kapalı iken bu adımları denemektir.

Telefon Wps Özelliği

Telefon Wps Özelliği

 

Bilgisayardan WPS İle Modeme WiFi’ye Bağlanma Nasıl Yapılır

Bunun için WPS ile bağlanmak istediğiniz modemin şifresi daha önceden girilmemiş ve bağlanacağınız modemin adını bilmeniz gerekmektedir. Bu koşullar sağlandığı taktirde WPS tuşuna basmadan önce şifre girme kutucuğunun bilgisayarda açtığınızdan emin olun ve o şekilde beklerken WPS tuşuna basın. Bilgisayar saniyeler içerisinde WPS yi algılayacak ve WiFi’ye bağlanacaktır. Aşağıdaki resimde kırmızı ile gösterilen alanda bu özelliği açık olan modemleri anlayabilirsiniz.

Bilgisayar Wps Özelliği