Whatsapp Mesajlar Gitmiyor Göndermiyor Geç Gidiyor

Bilindiği gibi şu anda internette ve sosyal platformlarda yavaşlatma mevcut ve bu sebeple Whatsapp’da dahil mesajlarınız gitmeyebilir.

Whatsappda Gönderdiğiniz mesajların yanında bekleme işareti yani saat işareti çıkmakta. Bu işaret mesajın sunucuya iletilemediğini göstermektedir. Whatsapp’daki yavaşlatmayı yada mesaj gitmeme problemini düzeltebilmek için Vpn uygulması kullanmanız gerekmektedir. Hotspotshield veya SuperVpn gibi programlar kullanmanız gerekmektedir.

Super Vpn Kurulumu

Super VPN Download – İndir

Yukarıdaki linkten edindiğiniz Super VPN Apk dosyasını telefonunuza indirerek dosya yöneticisinden Download Klasörü içerinde bularak üzerine basın. Ancak Güvenlik sebebiyle Sizden Ayarlar>Güvenlik>Cihaz Yönetimi Bölümü kısmı Altında bulunan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneği işaretli olması gerekmektedir.

Bu şekilde indirdiğiniz Uygulama Paketini Telefonunuza Kurulum yapabilirsiniz.

Apk dosyasına bastıktan sonra Yükle demeniz gerekli.

Ardından uygulamayı açalım.
Vpn is Loading kısmında biraz bekleyelim gelen reklamları kapatalım. Ardından VPN is ready, Please click Continue seçeneğinin altındaki Continue basalım Ardından Connect’e basalım Bu uygulamaya güveniyorum’u işaretleyin ve tamam diyelim. Gelen reklamları geri tuşuna bir kez basarak kapatalım. Cancel yazısını ve durum çubuğunda anahtar simgesini gördüğünüzde artık telefonunuz özel ağa dahil olmuştur.

Dikkat: VPN ağları özel ağlardır kontrolü genelde bilinmeyen kişilerin ellerindedir. Bağlantı sağladığınızda özel işlemlerinizi gerçekleştirmemeye özen gösterin uygulamalarınızı indirdikten sonra bildirim alanında SuperVPN oturumuna bağlandı yazısına basarak BAĞLANTIYI KES DEMEYİ UNUTMAYIN.  

Anahtar işareti geldiğinde Google Play Store’da daha önceden bekleyen indirme işlemlerini durdurun ve yeniden YÜKLE butonuna basın o uygulama kısa bir süre içerinde indirilmeye başlayacaktır. Uygulama indirme işlemi bittikten sonra VPN bağlantısını kesmeyi unutmayın.( Anahtar Simgesi kaybolur bağlantı kesildiğinde.)

Bilgisayardan veya Telefonlardan Programsız VPN kurmak için şu yazımdan faydalanabilirsiniz.