Whatsapp Mesajlar İletilmiyor Geç Geliyor

Whatsapp mesajlarının geç gönderilmesi veya mesajların çok geç gelmesi ile ilgili olarak bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Özellikle Android işletim sistemli telefonlarda karşılaşılan bu problemin sebebi ve herhangi bir Whatsapp sisteminde meydana gelmiş sorundan dolayı mesajların iletilmesinde veya alınmasındaki yaşanan sorunları öğrenebileceğiniz yerlerden bahsetmek istiyorum.

Android S3 S4 mini telefonlarda özellikle karşılaşılan problemler arasında senkronizasyonu kapalı halde bıraktığınız taktirde bu sorun meydana gelmektedir ve siz whatsapp uygulamasını arka plana veya kapattığınız taktirde mesaj bildirimleri telefonunuza ulaşmamaya başlamaktadır.
Bu sorunun çözümü ise telefonunuzun üst kısmından aşağıya doğru çekerek açtığınız bildirim ekranındaki Senkr özelliğinin aktif halde olması gerektiğidir. Bu özellik telefonunuzda açık değil ise telefonunuza ulaşması gereken e-posta twitter veya diğer bildirimler siz o uygulamaları açıp yenileme yapmadıkça gelmez.

Bu senkronizasyon özelliğini aktif hale getirdiğinizde yine diğer senkronizasyonu kontrol edebileceğiniz Uygulamalar>Ayarlar>Hesaplar bölümü içerisinde Whatsapp üzerine dokunduğunuzda son eşitleme diye verilmiş tarihin yakın bir zaman 3-5 dk içerisinde eşitlenmişse sorun yok yani eşitleme devre dışı olarak yazmaması gerekmektedir.

Eşitleme devre dışı ise mesajlarınız ve e-postalarınız geç gelmeye devam edecektir.

Telefonunuzda herhangi bir senkronizasyon veya eşitleme devre dışı bırakılmamış ancak mesajlarda hala sorun yaşıyorsanız yapmanız gerekenler; Mobil Veri alımında bir problem var mı diye hızınızı ve internet bağlantınızı kontrol etmenizdir. Hızınızı şu sayfadaki Android uygulaması ile Mobil Veri alımınızı ölçebilirsiniz.
Eğer buradaki Ping değerleriniz bir kaç mili saniyeden ibaret ve veri aktarım hızınızda min. 96kbps civarındaysa sorunsuz bir şekilde almanız gerekmektedir.

Ancak sorununuz devam ediyor ise Whatsapp Twitter Hesabından sorun olup olmadığını takip edebilirsiniz.
Daha değişik sorunlarınızı veya son versiyonlarla ilgili kontrollerinizi Whatsapp Sayfasından görebilirsiniz.