Samsun S3, S4 mini Android Whatsapp Bağlantı Yok Hatası

Resim - 1
WhatsApp Bağlantı Sorunu

Evet arkadaşlar Whatsapp bağlantı hatası ile ilgili olarak sizlere bir kaç çözüm yolu vermek istiyorum.
Telefonunuza Whatsapp yükledikten sonra telefon numaranızı kayıt etme aşamasında karışılan bağlantı hatası internet yokmuş gibi davranmasının nasıl giderileceğine dair sizlere bu sorunun çözüm yolu olarak iki adımdan bahsedeceğim.

Uygulamayı Sıfırlayın

Bilgisayarınızın internet bağlantısında veya diğer internet bağlantısı kullanarak çalışan uygulamalarında herhangi birinde problem yaşamıyor sadece whatsapp ile kayıt veya sohbet sırasında sorun yaşıyorsanız yapacağınız işlemler arasında Uygulama yöneticisinden whatsapp’ı sıfırlamayı deneyin.

Telefonu Sıfırlayın (Kesin)

Bir kaç gün yukarıdaki adımları gerçekleştirmiş defalarca whatsapp’ı kaldırmış ve sonuca ulaşamamış durumdayken Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamakta çare aradım ve sonunda sorunum ortadan kalktı. Sizinde yapmanız gereken telefonunuzdaki önemli olan rehber veya fotoğraflar gibi bilgilerinizi yedekleyip daha sonra telefonunuza Uygulamalar>Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla menüsüne girelim.
Fabrika Ayarlarına sıfırlayıp yeniden en son Whatsapp son sürümünü Google Play Store’a Gmail hesabınızla giriş yaparak telefona indirip kurduktan sonra rahatlıkla Whatsapp kullanımına başlayabileceksiniz. Kolay gelsin.