VPN

VPN Sanal Özel Ağı (Virtual Private Network) ulaşamadığınız yasaklanmış olan sitelere veya internet üzerinde kısmende olsa gizlilik sağlamak için kullanabilirsiniz. Bu kategoride Bilgisayar, Android, Apple iOs ile alakalı Vpn kurulumu veya Ücretsiz VPN Sunucu bilgilerine güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarda VPN Nasıl Kurulur?

Android Vpn Kurma Ayarları?

iPhone Vpn Kurma Ayarları?

Ücretsiz Vpn Sunucuları?

VPN hakkında merak edilenler aşağıda sıralanmıştır.

VPN Nedir?

VPN Şifreli bil kanal açar ve gönder al yaptığınız verilerin takibini neredeyse imkansız kılar. Bu sayede aboneliğiniz bulunan İnternet Servis Sağlayıcınızdan (ISS) değil de bağlantı yaptığınız VPN sunucusundan alırsınız.

VPN Güvenli midir?

VPN bağlantısı yaptığınızda ISS (İnternet Servis Sağlayıcınız) sadece şifreli ağ trafiğini taşır verileri anlayamaz. Bu şekilde Yasaklı verileri VPN size aktarabilir. Ancak, VPN Sunucusunda yaptığınız veri alışverişi doğrudan depolanabilir. Buna dikkat etmeniz gereklidir. Güvenilir bir sunucu kullanmıyorsanız başınız belaya girebilir.

Güvenli Sunucu Nasıl Bulunur?

Aslında bu konu biraz karışıktır. Çünkü bulunduğunuz ülke politikaları gereği VPN hizmeti sağlayan şirketler verileri yetkili kurumlar ile paylaşıyor olabilirler. Bu sebeple yaptığınız iş eğer yasal olmayan şeyler içeriyorsa Ücretsiz VPN Kullanmak veya Satın alınmış bir VPN kullanmak başınızın belaya girmeyeceği anlamına gelmez. Ancak bazı ekstra güvenlik adımları için ücretli VPN kullanmanız ve hizmet aldığınız şirket ile bu konular üzerinde anlaşma yapmanız sizin avantajınızadır.