Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

VoWifi Wifi Araması Nedir Nasıl Kullanılır?

VoWifi Wifi Araması Nedir Nasıl Kullanılır Açma Kapatma konularını bu yazıdan detaylı öğrenebilirsiniz.

Vowifi Nedir?

VoWifi ( Wifi Araması ) telefonunuzun GSM sinyali çekmediği veya kötü çektiği yerlerde wifi üzerinden internet erişiminiz var ise sim kartınız üzerinden arama alıp arama yapmanıza olanak sağlayan teknolojidir. Bu teknoloji ile operatörün çekmediği yerlerde kolaylıkla görüşmelerinizi Wifi üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda VoLTE’de mevcut olan görüntülü görüşme özelliği bundada vardır.

VoWifi Açma Kapatma

Android Telefonlarda -> Ayarlar Bağlantılar kısmında Wi-Fi Aramasını açıp kapatabilirsiniz.

iPhone’da -> Ayarlar Hücresel bölümde Wifi Aramasını açıp kapatabilirsiniz.

Ancak Operatörünüzün uygulaması üzerinden hat ayarlarınızdan da bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Hem telefon hem operatör üzerinden açmazsanız çalışmayacaktır.

VoWifi Nasıl Kullanılır?

Operatör ve Ayarlar üzerinden açıtktan sonra başka bir ayar yapmanız gerekmeyecek. Telefonunun üst kısmında telefon ahizesi ile wifi işareti belirecek ve arama yapma kısmında arama tuşu üzerinde wifi işareti belirebilir.

Test etmek isterseniz telefonunuzu uçak moduna alıp sadece wifi açtığınızda arama alıp gönderebilir vaziyete gelecektir. Uçak moduna almak sim kart sinyali keser ve bu haldeyken görüşme yapabilmenizi açıklayan tek şey Wifi aramasıdır.

Tercih edilen Wi-fi seçerseniz telefon Wifi ağı görüdüğünde otomatik olarak sadece Wifi Aramasını kullanacaktır. (Wifi ağına bağlı olmanız gereklidir.)

Tercih edilen Mobil Ağ seçerseniz öncelik olarak telefon GSM sinyalini kontrol edecek bu sinyal yok ise wifi aramasını aktif edecektir.

Wifi Araması Ücretlimi?

Operatörünüzün internet sitelerinden bu bilgiyi elde edeiblirsiniz ancak şu an için Türkiye’de tamamiyle ücretsiz bir servis.

Vowifi Pil Tüketimi?

Bu markadan markaya hatta modelden modele farklı ele alınabiliecek bir konudur. Ancak Görüşme sırasında telefon Wifi üzerinden arama alacağından ekstra GSM sinyaline ihtiyaç duymayacaktır. Bu sayede pil tüketimini azaltabilir.

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla