Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

VoLTE HD+ Nedir Nasıl Kullanılır?

VolTE HD+ Nedir Nasıl Açılır Ücretlimi Nasıl Kullanılır Bu Yazıdan Detaylı Öğrenebilirsiniz.

VoLTE Nedir? HD+ Nedir?

VoLTE (Voice Over LTE) akıllı telefonlar arasında iki telefonda da açık ve iki telefonda 4G LTE bağlı olduğu zaman doğrudan görüşmelerinizi yüksek kaliteli görüntü ve yüksek ses kalitesi ile yapmanızı sağlayan ücretsiz bir servistir.

Tabi genelde Whatsapp Telegram gibi uygulamalar tercih edildiği için bu servis pek kullanılmamakta.

VoLTE HD+ Açma Kapatma

Adnroid Telefonlarda -> Ayarlar Bağlantılar Mobil Ağlar Kısmında veya Simkart ayarları kısmında bu ayarı açıp kapatabilirsiniz.

iPhone‘da ise Ayarlar Hücreler Ses ve Veri kısmında VoLTE kısmını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda mobil operatörünüzün uygulamaları üzerinden hat ayarlarınızda da bunu aktif veya pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

Yani hem telefondaki ayar hemde operatör servis ayarı eşit olacaktır. Aksi taktirde çalışmaz.

VoLTE Nasıl Kullanılır?

Arama yapma esnasında bir kamera işareti çıkacaktır arama butonu yerine kamera butonunu tercih ederseniz görüntülü arama yapaiblirsiniz.

Ses kalitesi mümkünse otomatik olarak arttırılır. Yani kullanmak için illa görüntülü görüşme yapmanıza gerek yok.

Volte HD+ Ücretli Mi?

Şu an için bu servis ücretli değildir, en azından aboneliği. LTE 4G teknolojisinin faydalarındandır. Mobil veriyi kapatmanız durumunda bile Volte çalışacaktır. Çünkü kendisi işletim sisteminde gömülü olan ayrı bir veri yolu kullanmaktadır. Eğer operatör bunun ücretsiz olduğunu söylüyorsa gerçektede internet paketinizi azaltmadan görüntülü görüşmek keyifli olabilir.

VoLTE Pil Tüketimi

Pil Tüketimi konusunda sağlıklı çekmeyen yerlerde sorun yaratabilir. Bu markadan markaya hatta modelden modele farklı ele alınabiliecek bir konudur. Ancak Görüşme sırasında telefon normalde 4G’de bağlı iken 3G’ye dönme gereksinimi duymayacağından pil tüketimini azaltacağını söyleyebilirim.

Bu konu ile alakalı olan Wifi Araması konusunuda incelemek isterseniz tıklayın.

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla