Vestel V3 5010 5020 5040 Bu Cihaz Sıfırlandı Google FRP

Vestel V3 5010 5020 5040 Bu Cihaz Sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihaza senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın uyarısı alıyorsanız ve Google hesabınızı veya şifrenizi hatırlamıyorsanız Hesabınızı bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var bölümünden devam ederek şu yazımdaki anlatımları gerçekleştirin ve şifrenizi yenileyin 72 saat sonra şifre değişikliğiniz yansıyarak telefonunuz açılacaktır. Ancak şifrenizi de değiştiremedi iseniz verilerinizi kaybetmeyi göze alarak şu yöntemi deneyiniz.

Vestel V3 5010 5020 5040 herhangi telefonunuzda Google Kilidini Yani Google Frp Kilini açmak:

Öncelikle bilgisayarınız olması gerekmektedir.

Ardından bilgisayarınıza Google Usb Driver’ları yüklemeniz gerekmektedir. Google Usb driver’ları şu adresten indiriniz. Zipteki sıkıştırılmış dosyaları masaüstüne çıkartın.

Ardından Fastboot Adb paketi size gerekecek onuda şu linkten indirelim. Kurulum yaparken mavi bir ekran çıkacak Hepsine Y harfine basarak devam edin.

Telefonu kapatın Ses açma ve Power Tuşuna aynı anda basın ekran geldiğinde Ses açmaya basmaya devam ederken power tuşunu bırakın.

Telefonun ekranında Android Recovery ~ Reboot System now falan yazdığında ses açmadan elinizi çekin.

Ses kısma tuşunu birkez basıp mavi satırı Reboot to bootloader’a getirin ve power tuşuna bir kez basın.

Telefon yeniden başlayacak ancak Bootloader’da açılacak. Usb ile telefonu bu şekilde bilgisayar bağlayın ve indirdiğiniz Google Usb driverlarını Bilgisayarın aygıt yöneticisinde beliren Android isimli bilinmeyen aygıta yükleyeceksiniz. Yükleme esnasında çıkan uyarılara onay verin ve Sürücü yükleme işlemini gerçekleştirin.

Ardından Abd dosyalarını yüklediğiniz dizine gidin. C:\Program Files (x86) klasörü içerisinde Minimal ADB and Fastboot Klasörüne klavyenizde bulunan Shift tuşuna basarken farenizden sağ tıklayın ve Komut Penceresini burada aç’a basalım ve CMD ekranının bu klasör dizinini açmış bir halde elde edelim.

Ekrana gelen siyah ekranda şu komutları yazınız;

fasboot devices yazalım ve enter’a basalım eğer işlemleri doğru gerçekleştirmiş iseniz. 8AFD548A2ASD62   device diye bir satır çıkar.

Daha sonra fastboot erase config yazıp enter’a basın.

Kısa bir süre içeriside işlem tamamlanmış olur.  Ardından Telefonun Power’tuşuna 15 sn kadar basarak telefonun kapanıp açılmasını sağlayın.

Ardından telefon açıldığında Wifi’ye bağlı olmasanız dahi artık ileri adımı belirecek ve Google Hesabı isteyen ekranda gelmeyecektir.