Turkcell Menü Sürekli Ekrana Geliyor İptal Yazıyor

Resim 1

Turkcell Menu Sorunu

Turkcell Sim takılı telefonlarda karşılaşılan Ekrana Turkcell Menu diye bir Uyarı pop-up ekranı açılarak şu servise abone olmak istiyormusunuz gibi soru soran bir ekranın telefonun ekranında açılması ile sürekli İptal’e basarak bu ekrandan kurtulamama durumundan bahsetmek istiyorum.

Arkadaşımın HTC M8 telefonunda karşılaştığımız bu problemi giderebilmek için Türkcell Sim Menü bildirimleri Ayarlar Uygulamalar menüsünde bulunan Turkcell Menü bölümünde Bildirimleri devre dışı bırakma gibi bir çok yol denenmiştir.

Ancak sorun tamamen Turkcell’in uygulamış olduğu 3. party 3. taraf aboneliklerin üyeliklerini hattınıza bildirmesinden kaynaklanmaktadır ve bu üyelik bildirimi defalarca arda arda size gönderdiğinden telefonunuz kısa süreliğine de olsa iptale tekrar tekrar basmanız gerekmekte.

Turkcell Sim Menü Uyarı Bildirimi Devre Dışı Bırakma İptal Etme Çözüm

Bu sorunu çözebilmeniz için 0532 532 00 00‘ı arayıp ardından sesli yanıt sisteminin size ne yapmak istediğinizi sormasından sonra Müşteri hizmetleri diyerek cevap verin. Müşteri Temsilcilerimiz şu anda diğer müşterilerimize hizmet vermektedir derken tekrar Müşteri Hizmetleri kelimesini tekrar edin bu şekilde hızlıca Müşteri Hizmetlerine bağlanırsınız.

Ardından Müşteri Temsilcisine Android telefon kullandığınızı ve Turkcell Sim Menu veya Turkcell Menu bana abonelik bildirimi gönderiyor. Sürekli Pop-up bildirimi geliyor veya STK yani Sim Tool Kit uygulaması üzerinden bana sürekli abonelik bildirimi gönderiyorsunuz bu 3. taraf servis tanıtımlarının kapatılmasını istiyorum dediğinizde gerekli işlemi müşteri hizmetleri gerçekleştirecektir.

Sorunun tek çözüm yolu bu şekilde veya komple bu uygulamayı root erişimi olan telefonlarda devre dışı bırakarak kurtulabilirsiniz.