Turkcell 3G Vınn Uzak Masaüstü Bağlantı Hatası Bağlanmıyor Sorunu

Turkcell 3G Vınn kullanıcıları için Vınn bağlantı sorunu veya Bağlan’a basınca bağlantı kurmama, uzat masaüstü bağlantısı hatasıyla bağlantının tekrar başa dönmesi internete bağlanamama sorunlarından bahsedeceğim.

Bu sorunu çözebilmek için tüm sorunları ayrıntılı bir şekilde sizlere açıklayacağım.
Turkcell Vınn Ailesinde bunulanan Zte veya Huawei kartlı modem yani vınların arka yüzlerinde yazan Vınn 3G E177 MF190 E173 E182 E353 E372 veya wifi modellerinde oluşan uzak masaüstü veya bağlanmaması internete girmemesi gibi problemleri aşağıdaki adımları gerçekleştirirseniz sorun kalmayacaktır.
Malesef internet üzerinde bir çok sorun çözümü bulunmaktadır. Ancak detaylı bir şekilde anlatım ve sorunun nelerden kaynaklanacağına dair bir çözüm bulunmamaktadır. Bilgisayarınıza ( Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce .Net Framework 4.5’i indirip kurun bilgisayarınızı yeniden başlatın. )

Turkcell 3G Vınn Bağlantı Problemi Çözüm


 1. Öncelikle bilgisayarınızdaki Tüm Turcell Vın ile alakalı programları kaldırınız.
 2. Denetim masasından Program ekle kaldırın içerisinde bulunan Huawei DataCard Driver 4.22.16.00 ZTE Usb Driver Turkcell 3G Vınn’ı kaldırın.
 3. Başlat’a Basın ve “Turkcell” yazın. Yukarıda çıkan beyaz renkli 3g.pro gibi dosyalardan birisine sağ tıklayın ve dosya konumunu aç’a basın.
 4. Açılan pencereden yukarıdaki adres çubuğunda bulunan VINN’dan önceki klasöre basın yani Documents yani belgelere basın ve Vın Klasörünü silin.
 5. Ardından Başlat’a basın Regedit yazın ve çıkan dosyayı açın açılan pencereden Düzen>Bul Seçeneğini açın ve Turkcell yazın  Sonraki bul’a basın. 
 6. Çıkan girdiyi silmek için Delete tuşuna bir defa basarak girdiyi silin. Ardından herhangi bir yere basmadan F3 tuşuna basın çıkan girdiyi yine silin. Bu şekilde arama tamamlanana kadar devam edin. Bitince kapatın.
 7. Ardından Google’a Turkcell Vınn Ailesi yazın. Çıkan ilk siteye basın yani Turkcell sitesine girin.
 8. Yardım Bölümünden Cihazlar sekmesi altında bulunan Vınn bağlantısına girin.
 9. Buradan Vınn cihazınızın arkasında yazan modele göre sayfadaki Vınn’ı seçin.
 10. Açılan sayfada ZTE Üretici Yazılımını indirin.(Bazı cihaz modellerinde ZTE yazmaya bilir.)
 11. Bilgisayarınızı Yeniden başlatın.
 12. ;

 13. Vınn cihazınızı daha önce denemediğiniz ve sağlam olduğunu düşündüğünüz başka bir USB portuna Takın.
 14. Normal şekilde kurulumu yapın.
 15. Bağlantı butonuna basmıyor gibi olursa Usbden Vınn’ı çıkarın tekrar bağlayın yine deneyin.
 16. Sorununuz devam ederse indirdiğiniz üretici yazılımını yükleyiniz.
 17. Üretici yazılımının oluşturduğu Masaüstü Kısa yolu yani farklı bir program çıkacaktır onunla bağlanmayı deneyiniz. Bu sırada açık olan diğer Vınn programını kapatın.
 18. Açılan Program panelinden pin kodunuzu girin ve bağlantı yok deyinceye kadar bekleyin.
 19. Ardından Bağlan düğmesine basarak (diğer kullandığınız programdan biraz farklıdır bu ekran üzerinde bağlanma için bulunan butonu bulun ve basın.) bağlantınızın kurulmasını bekleyin.
Eğer bağlantı hala sağlayamıyorsanız Müşteri hizmetlerinizi arayarak yardım isteyin. Bazen paket bitimleri sözleşme bitimlerinden veya fatura yada kontörden dolayı Uzak masaüstü bağlantı problemi oluşmakta. Ayrıca Vınn cihazınızda herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorsanız başka bir bilgisayarda denerseniz sorun var mı yok mu kısa yoldan kontrol etmiş olursunuz.