Samsung Android Google’a Telefon Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Telefon Rehberini Google’a aktarma Ücretsiz Yedekleme Nasıl Yapılır

Google’ın sahibi olduğu işletim sistemini Android’te telefon rehberinizi nasıl internete yedekleyebilirsiniz bundan detaylı bir şekilde anlatalım. Çoğu akıllı telefon kullanıcısının kullanmış olduğu android işletim sisteminde yapmanız gerekenler öncelikle bir g mail hesabına yani Google hesabına sahip olmanız gerekmektedir ve geri kalanı oldukça basittir. Telefon Rehber Yedekleme Aşağıda Detaylı Olarak anlatılmıştır.

;Telefonunuzdan Rehber bölümüne girdiğinizde seçenekler butonunu kullanarak açılan İçe/Dışa Aktar bölümünden öncelikle telefonunuzdaki rehberi dışa aktararak telefon hafızasına veya hafıza kartınıza bu Kartvizitlerinizin kaydedildiğini görürsünüz.
Kartvizitlerin oluşturulmasından sonra oluşturulan kısımdaki .csv uzantılı dosyayı telefonunuzdan kendi e-posta adresinize göndermeniz gerekmektedir.
Bunu ya telefonunuzdaki bu dosyayı bilgisayara göndererek yada telefonunuzdan bu dosyanın üzerine uzun basarak gönderme seçeneklerinden e-posta ile gönderme seçeneği ile aynı telefonunuzda kullandığınız yada dilediğiniz bir e-posta adresine bu dosyayı gönderiyoruz. (Telefonunuzdan ayarlar bölümünde bulunan Hesaplar ve senkronizasyon bölümünden gmail hesabınız ile giriş yapmamışsanız e-posta gönderme işlemini gerçekleştiremeyebilirsiniz bunu yapmalısınız.)
Ardından e-postanıza giriş yaptığınızda bu kişiler dosyasını aktarmak ister misiniz diye e-postanın yanındaki bulunan linke tıkla  https://www.google.com/contactsadresinize yönlendirildiğinizde tüm telefon numaralarının gmail hesabınıza yüklendiğini görürsünüz.
Bu sayfaya yönlendirildiğinizde aynı isimle kayıtlı birkaç numara var ise bu kartvizit kaydının içerisinde; bunları birleştirmek isteyip istemediğinize dair size bir soru soracaktır eğer birleştirirseniz aynı isme ait numaraları tek isim altında iki numara şeklinde toparladığını görürsünüz eğer bu uyarıyı dikkate almaz iseniz aynı isimliler iki farklı kayıt olarak kalmaya devam edecektir.

Google’dan Rehberi Geri Yükleme

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir numara silinmesi gibi veya yeni bir android işletim sistemli telefona geçtiğinizde Hesaplar ve senkronizasyon bölümünde n bu telefon numaralarını kaydettiğiniz hesap ile giriş yaptığınız taktirde herhangi bir senkronizasyon engeli ayarlanmamış ise rehberiniz telefonunuza tekrardan yüklenecektir. (Ancak telefonunuz internete bağlı olması gerektiğini unutmayın.)

 

Evet arkadaşlar Google Sync özelliği ile bu şekilde hiç zorlanmadan sürekli telefon numaralarınızı ücretsiz bir şekilde yedekleyip koruyabilirsiniz. Bu şekilde senkronizasyonun devam etmesi içinde bir kişi kayıt ederken telefonunuza kayıt yeri olarak Google’i seçin Kolay gelsin…