Güvenlik Sertifikasında Sorun Tehlikenin Farkındayım Hatası

Özellikle Firefox kullanıcıları Güvenlik Sertifikasında Sorun uyarısından şikayetçi olmakta normal bildiğiniz her gün ziyaret ettiğiniz sayfada ne gibi bir sertifika sorunu olabilir ki bu sorundan dolayı internette gezinmeniz engellensin.

Sorunun çözümü bir kaç konudan geçmekte öncelikle internet sayfamızın kullandığımız tarayıcı tarafından yasaklanmış olarak işaretlenmemiş olmasına dikkat ediyoruz.

Ayrıca farklı bir tarayıcı üzerinden de deneyebilirsiniz.

Maalesef bu sorunun bir çok sebebi var ve hiç beklemedik bir anda önümüze çıkabilmekte ve bütün sinir sistemimizle oynamaktadır.
Benim başıma birçok defa geldi ancak genel sorunun çözümü tarih gün ay yıl olarak doğrumu diye kontrol etmeniz ve bulunduğunuz bölge dilimini doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Tarayıcı Güvenlik Sertifikasında Sorun Çözüm

Bu problemi sürekli yaşıyor ve bir gün sonra gene aynı şekilde bilgisayarınızın saati tarihi bozuluyo ise Bios piliniz maalesef bitmiştir.

Bios pili ana kartın üzerinde bulunur. Bazen normal bir pil gibi biter değiştirmeniz gerekir. Siz bilgisayarın elektriğini prizden çektikten sonra saat ayarları bios ayarlarınızın silinmemesini sağlayan enerji kaynağıdır.