Samsung S3 S4 Mini İle Telefondan Bilgisayarı İnternete Kablosuz Bağlamak

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Akıllı telefonunuzu Kablosuz bağlantı özelliği ile yani telefonu modem olarak bir Ap noktasına dönüştürerek telefondan bilgisayarınızı internete bağlamayı anlatacağım. Bunun için bilgisayarınızda (Özellikle Laptop(Dizüstü) bilgisayarınızda) Wi-Fi bağdaştırıcısı sorunsuz olarak çalışması gerekmekte bu sayede rahatlıkla telefonun internetini bilgisayarınızda da kullanabileceksiniz.

Telefondan Bilgisayara Kablosuz Olarak İnterneti Paylaştırma;

Uygulamalardan Ayarlar bölümüne girerek Wifi  bölümünde bulunan  Diğer Ayarlar Ekranına girelim.
Resim 1
Taşınabilir Wi-Fi alanı

2- Burada bulunan Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı seçeneğine girerek aktif edelim.
Etkinleştirme işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınızdan eğer bu etkinleştirdiğiniz ağın adını falan değiştirmemişseniz AndroidAP olarak gözükecektir. Bu ağa bilgisayarınızdan bağlanmak istediğinizde sizden şifre isteyecektir bu şifreyi öğrenebilmek için telefonunuzdan yukarıdaki resimde kırmızı ile belirtilen kısıma dokunarak Taşınabilir Wi-Fi alanı denilen pencereyi açıyoruz ve içerisinde Diğer cihazlardan bağlanma olarak geçen kısımdaki bilgileri bilgisayarımızda kullanarak telefonun kablosuz ağına girmiş oluyorsunuz.

Ancak kendinize özel ağ ismi, şifre ve şifre türü belirlemek isterseniz aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi Yapılandır seçeneği içerisinden gerekli SSID adı Parola ve şifreleme türünü değiştirerek istediğiniz gibi  girebilirsiniz.
Resim 2
Wifi Yapılandırma
3- Bu ekranda görüldüğü gibi kendimin ayarlamış olduğu ağ adı ve şifresi ile diğer cihazların bu bilgiler ile telefona bağlanmasını ve internetini kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak Unutmayın ki MOBİL VERİSİ yani telefonunuzdan internete bağlanabilirken bilgisayarınız internete bağlanabilir. Ayrıca bir çağrı aldığınızda veya telefon görüşmesi yaptığınızda mobil veriniz devre dışı kalacağından internet bağlantısını bilgisayardan kaybedersiniz.
Artık telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz.Bilgisayarınızın kablosuzundan yazdığınız şifreyi veya otomatik telefonunuzun verdiği şifreyi girerek rahatlıkla bilgisayarınız ile telefonu kablosuz olarak bağlayıp bilgisayardan internete bağlantı sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.