En İyi Hızlı Not Alma Programı İndir (Samsung Telefonlar ve Bilgisayar İçin)

Özellikle benimde severek kullandığım günümü kolaylaştıran ve unutmamam gerekenleri kontrol ettiğim iki adet uygulamadan bahsetmek istiyorum. Bu iki Not defteri oldukça kaliteli şekilde hızlı ve güvenli bir şekilde not almanızı veya ses kaydetmenizi veya insanları hatırlamanıza yardımcı olan uygulama olarak geçmekte.

GOOGLE KEEP;

Özellikle son zamanlarda oldukça sık kullanır hale geldiğim bu uygulama ile hem internet üzerinden hemde telefon üzerinden anlık olarak not girişi veya düzenleme işlemleri gerçekleştirebilmektesiniz.

Ayrıca notlarınıza ses kayıtları ekleyebileceğiniz gibi, sessiz bir ortamda iseniz hızlı bir şekilde sesli olarak kayıt ayrıca söylediğinizi yazıya çeviren sistemle de yazı olarak notlarınızı tutabilirsiniz.

Yapılacak işler gibi liste şeklinde notlarınızı alıp işlemi yerine getirdiğinizde ise başına tik işareti koyarak üzerine yapıldığına dair çizik atabilmektesiniz. Oldukça sade ve kullanışlı olarak hizmete geçirilen bu not uygulaması sayesinde bir çok fikrinizi unutmamak üzere anında kayıt edebilir ve hayatınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için bir Gmail yani Google Hesabına ihtiyacınız bulunmakta. Bunu da sağladığınız taktirde dilediğiniz gibi Not almaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden not almak için; Google Keep  adresi.

Android İşletim Sistemleri için; Google Play adresine tıklayarak edinebilirsiniz.

Uygulama anlık olarak telefondan veya bilgisayardan aldığınız notları internet üzerindeki Google Drive sunucusuna aktararak dilediğiniz her yerden kullanıcı adı ve şifrenizle ulaşmanıza olanak tanıyor.  Ayrıca Google’ın artı bir özelliği olan Cloud Print uygulamasını da şu adresten edinerek dilediğiniz her yerden daha önce Google Hesabınıza kayıt ettiğiniz internet yazıcınız internete bağlı ise yazdırma işlemi de gerçekleştirebilmektesiniz.

EVERNOTE;

Bilgisayar ve www.evernote.com adresinden de yararlanabileceğiniz bu Not alma ve çalışma üzerine Profesyonel uygulama ile yolda tanıştığınız bir insanın kim olduğunu veya daha rahat çalışma sistemi yada yemek tariflerini not alabileceğiniz gayet özellikli bir not alma programı. Oldukça kapsamlı bir şekilde uzun süredir severek kullandığım bu uygulamanın, ücretsiz olması ise en büyük avantaj.Ancak daha kapsamlı bir kullanım sağlamak isterseniz ücretli olarak ta premiuma geçiş yapabilirsiniz.

Programın bazı özellikleri arasından bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan daha sonra okumak için internet sayfalarındaki resim video veya metinleri alarak kaydetmesi.

Şu anda yeni çıkan Evernote Business uygulaması ise projelerinizi oluştururken verimli bir şekilde çalışmanıza ve takım çalışmasını daha kolay şekle dönüştürmenize de yardımcı olacağa benziyor.

Ayrıca Skitch adlı uygulamasında Resimler, Haritalar, bulunduğunuz konum veya internet sitelerinin üzerinde karalama şeklinde not alabilmenizi de sağlıyor.

Asıl uygulamasının içerisinde ise oluşturduğunuz dosyaya istediğiniz her türlü veriyi ekleyebilme özelliği sağlıyor.