S4 S3 Kilit Ekranı Kilit Açma Efektini Dalga Efekti Olarak Ayarlama

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Samsung Kilit Ekranı Neden Değişmiyor

Samsung kullanıcılarının nadirende olsa karşılaştığı bir problemdir. Aslına bakılırsa problemde değildir. Genelde google play üzerinden edinilen canlı duvar kağıtlarını Kilit ekranına yerleştiğinizde bu dalga efektini kaybetmiş olursunuz ve Işık efektinde kilit ekranını açma özelliği silik bir hal alarak değiştirilemez hale gelir.

Bunun sebebi Samsun kilit açma ekranı efektlerin de dalgalanma animasyonun sadece sabit duvar kağıtlarına yani resimlere uygulanabilmesi. Hareketli yani canlı kilit ekranı resmi ayarladığınız taktirde dalgalanma efektini telefonunuz bu canlı duvar kağıdına dalgalanma efektini uygulayamaz hal alıyor. 

Işık efekti değişmeme dalga efektine geçememe sorununu düzeltmek içinse uygulamanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır;

Samsung S4 S3 Kilit Ekranı Dalgalanma Efektini Aktif(etkin) Hale Getirme

Ayarlar>Cihazım>Ekran>Duvar Kağıdı> içerisinden Kilit ekranını seçerek burada duvar kağıdınızı telefonla gelen Duvar Kağıdı bölümünde bulunan veya Galeri içerisinden indirdiğiniz başka bir resmi veya kamera ile çektiğiniz bir fotoğrafı kilit ekranı resmi olarak belirlemeniz gerekmektedir. 
Yani hareketli değil sabit duran bir resim olarak ayarladığınız taktirde tekrardan Uygulamalar>Ayarlar>Cihazım>Kilit Ekranın da Kaydır adlı kilit ekranını açma şeklinin içerisinde bulunan Kilit Açma Efekti içerisinden dalgalanma özelliğini seçerek telefonunuzda tekrardan akan su seslerini duyabilirsiniz Kolay gelsin.
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.