Resimin veya Reklamların Sağına Soluna Boşluk, Aralık Koyma

Blogunuzda veya web sitenizde Resimlerin veya reklamların etrafına belirli miktarda boşluk ayarlamak için (koymak) için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Sitenizde bir çok resmi yerleştirirken etrafında bulunan sayfa öğeleri veya yazılar ile arasında boşluk koymak veya Adsense Reklamları gibi belirli politikaları barındıran sistemlerin içeriğiniz ile reklam yerleşiminizin ayırt edilebilir seviyede olması gerekliliğini yüzünden bazı reklamlarınızın tam olarak diğer sayfa elemanlarından ayırt edici bir yerleşime sahip olmasını isteyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları kontrol ederek uygulamalarda bahsedilenler ile ile resmin veya reklamın altına, üstüne, sağına, soluna, istediğiniz boşluğu koyabilirsiniz.

Resimin veya Reklamın Sağına, Soluna, Altına, Üstüne Boşluk Koyma;

Öncelikle bilmeniz gereken kod şudur;

<div style=”float:left;margin: 5px 15px 7px 2px;”>bu araya koymak istediğiniz resim veya reklam kodunu yerleştiriyorsunuz.</div>

  Bu şekilde yaptığınız ayarlamada 5px Yukarı, 15px Sağ, 7px Alt, 2px Sol, olacak şekilde boşluk ayarlamış olursunuz. Px’den ima edilen piksel boşluktur. Ayrıca 5 px’den itibaren dikkat ederseniz sıralama saat yönüne doğru devam eder.
Ayrıca kodda mavi yazı ile yazılmış olan kısımda değişiklik yaparak Left (sayfanın solu)’nu istersenin sayfanın sağında olması için Right (Sayfanın Sağı)’a alabilirsiniz.

Bu kod ile istediğiniz aralığı sayfadaki diğer ögeler ile belirlediğiniz ögenin arasına koyabilirsiniz.