Telefonu Gizliye Özel Numaraya Açma Gizliden Arama Kodu

Turkcell, Avea, Vodafone, TurkTelekom gizli numara özele açma kapatma servislerini tek bir sayfa üzerinde detaylı bir şekilde toplamak istedim. Cep telefonunu gizli numara açma, bilinmeyen veya özele açma için kullanmanız gereken servis kodları veya online işlemler menülerinden kapatmak isteyenler bu sayfadaki bilgileri takip ederek gizli numaraya kapatma veya açma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Avea, Vodafone veya Turkcell için özele veya gizli numaraya kapatmak veya özele açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. (Operatörünüzün bulunduğu başlık altından işlemi nasıl gerçekleştirirsiniz detaylı bilgi bulunmakta.)

Özele Açma Kapatma Gizliden Arama Vodafone;

Vodafone kullanıcaları için özel numaradan gelen numaraları kapatmak için GIZLI AC yazarak 7046’ya mesajımızı gönderiyoruz
Özel numaradan veya gizliden gelen aramalara izin vermek için GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesajımızı gönderiyoruz. Yada 7046’yı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücreti yoktur.

Ancak Telefonunuz Operatör’e Sms gönderirken sorun yaşatıyorsa şu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Açma Gizliden Arama Kapatma için;

Turkcell kullanıcıları Telefonunuzdan arama yapar gibi *253# (yıldız253kare) olarak tuşladıktan sonra arama butonuna basarak engellemeyi açmış oluyorsunuz aynı işlemi tekrarladığınızda ise engellemeyi kaldırmış oluyorsunuz.

Avea Gizli Numaraya Açma veya Kapatma için;

Avea için ise iki farklı yol vardır:

1.’si Telefonunuzdan Yıldız100kare (*100#) tuşlayıp açılan menü üzerinde İşlemler>Gizli Numaraları Engelle> Engelleme seçeneğine girdiğinizde gizli numaralardan gelen aramalar gizlenecektir.
Yada Telefonunuz üzerinden arama yapar gibi *253# (yıldız253#) tuşlayarak arama tuşuna basıyorsunuz ve numara engelleme servisiniz aç ise kapanıyor kapalı ise açılmış oluyor.

Yukarıda Anlatılan şekilde yaptığınız taktirde Telefonu Özele Açma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:02-05-2019

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?