Türk Telekom, Turkcell, Vodafone Cep Telefonu Gizli Numaraya Özele Kapatma Açma

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 17-03-2019

Tüm Operatörlerin gizli numaraya kapatma servislerini tek bir sayfa üzerinde detaylı bir şekilde toplamak istedim. Cep telefonunu gizli, bilinmeyen veya özel numaraya kapatmak için kullanmanız gereken servis kodları veya online işlemler menülerinden kapatmak isteyenler bu sayfadaki bilgileri takip ederek gizli numaraya kapatma veya açma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Avea, Vodafone veya Turkcell için özele veya gizli numaraya kapatmak veya özele açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. (Operatörünüzün bulunduğu başlık altından işlemi nasıl gerçekleştirirsiniz detaylı bilgi bulunmakta.)

Vodafone özel numaraya açma veya kapama;

Vodafone kullanıcaları için özel numaradan gelen numaraları kapatmak için GIZLI AC yazarak 7046’ya mesajımızı gönderiyoruz
Özel numaradan veya gizli numaradan gelen aramalara izin vermek için GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesajımızı gönderiyoruz. Yada 7046’yı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücreti yoktur.

Ancak Telefonunuz Operatör’e Sms gönderirken sorun yaşatıyorsa şu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Turkcell özel numaradan arayanları kapama veya açma için;

Turkcell kullanıcıları Telefonunuzdan arama yapar gibi *253# (yıldız253kare) olarak tuşladıktan sonra arama butonuna basarak engellemeyi açmış oluyorsunuz aynı işlemi tekrarladığınızda ise engellemeyi kaldırmış oluyorsunuz.

Avea özel numaraya kapama veya açma vermek için;

Avea için ise iki farklı yol vardır:

1.’si Telefonunuzdan Yıldız100kare (*100#) tuşlayıp açılan menü üzerinde İşlemler>Gizli Numaraları Engelle> Engelleme seçeneğine girdiğinizde gizli numaralardan gelen aramalar gizlenecektir.
Yada Telefonunuz üzerinden arama yapar gibi *253# (yıldız253#) tuşlayarak arama tuşuna basıyorsunuz ve numara engelleme servisiniz aç ise kapanıyor kapalı ise açılmış oluyor.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.