Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

Netflix Anycast Ekran Yansıtma Ses Var Görüntü Yok

Netflix Ekran Yansıtma Ses Var Görüntü Yok, AnyCast cihazımda Siyah Ekran Sorununu Nasıl Çözdüm Detaylıca Öğrenebilirsiniz.

Netflix Ekran Yansıtma Ses Var Görüntü Yok sorunu Anycast, Chromecast, EasyCast vb. cihazlarınızda çoklukla karşılaşılan problemdir.

Kendimin de sahibi olduğu Anycast M100 cihazı ile telefonumdan Netflix uygulamasını açıp ekrana yansıttığımda seste bir problem yok ancak video siyah ekran olarak gözükmekteydi.

Bu durum gerçekten can sıkıcı ve üşenmedim 1 saat boyunca Netflix canlı destekten bununla alakalı sorunlarımı dile getirdim ve bir cevap almaya çalıştım. Evet bir cevap verdiler ancak verdikleri cevap tam olarak sorunu çözmeye yardımcı olabilecek bütünlükte değildi. Ama uğraşırken buldum diyebilirim.

Herneyse Sonuç olarak sorunun çözümü gerçekten çok basit. Sizi daha fazla sabırsızlandırmadan çözümü anlatıyorum.

Kullandığım Telefon Samsung S9+ ve A51 ScreenMirroring yaptığım cihazda AnyCast M100.

AnyCast Netflix Ekran Yansıtma Ses Var Görüntü Yok

Başlığımda Anycast yazdığıma bakmayın diğer cihazlarda da sorun bu şekilde çözülebilir.

Sorunun çözümü için telefonunuzda bulunan Google Home falan hepsini kaldırın zaten yoksa birşey yapmayın.

Samsunglara özel olan Screen Mirroring yani Ekran Yansıtma modülü Smart View‘dir. Sizde de Android işletim sistemli bir telefon var ise yaklaşık olarak sorun çözümü aynı olacaktır. Smart View (Ekran Yansıtma) açıyoruz ve tarama yaparken biraz bekliyoruz.

Beklerken AnyCastNF6565 (Google Cast) benzer yazan cihazın yanında aşağı doğru bir ok işareti belirecek. Bu ok işareti çıkması gerekli.

Ok işaretine bastığınızda ise Ekran Yansıtma ve Google Cast yazmakta.

İşte Çözüm burada Google CAST’ı değil Ekran yansıtmayı seçeceksiniz. Şimdi yayın başlasın mı diyecek Şimdi başla’ya basın.

Bağlantı sağlandığında Ta da sorununuz artık çözüldü Netflix’i açıp rahat rahat izleme yapabilirsiniz.

Ekran yarım falan gözükürse Bildirim Çubuğundan basıp açtığınız ekran yansıtmaya (Smart View butonuna) bu sefer uzun basın. Ayarlarda bunun açılmasını sağlayın. Sağ Üst Köşeden Smart View’in içine girin ve En-Boy Oranına girin ve Bağlı Cihazda Tam ekran diyiniz. Bu bilgiyi de dipnot olarak vermek istedi.

Bu Sayede televizyonda video tam ekran olacaktır.

Umarım Bu Çözüm Netflix Siyah Ekran Ses Var Görüntü Yok Sorununuzu Çözecektir.

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla