Modem TTNET Adsl Kullanıcı Adı ve Şifresini Nasıl Bulurum Öğrenirim?

Modeminize reset atmaya karar verdiniz ancak ttnet adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsunuz ve tekrar kurulum yaparken bu bilgilere ihtiyaç duyacağınız için bunlara nasıl sahip olabileceğinize dair sizlere iki yöntemden bahsedeceğim. Eğer modeminizin arayüzü şifresini bilmiyorsanız TTnet kullanıcı adını ve şifresini bulmak için direk ikinci yönteme geçebilirsiniz.

1- Modem Ayarlarını yedekleyerek içerisinden sadece kullanıcı adı şifre alma veye geri yedekleme;

Modeminizin ara yüzüne giriş yapmanız gerekmekte bu ekranda sizden şifre isteyecektir. Bu şifreler eğer daha önce değiştirmediyseniz fabrika çıkışı olarak duracaktır.
Yani;
admin admin
admin ttnet
admin 1234
veya sadece admin parola boş şekilde.
Eğer bu sayfaya giremezseniz şu yazı içerisindeki resimde Varsayılan Ağ Geçidini bulma ve Modem arayüzü sayfasına erişim için yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz. Link

Eğer cihazınız TTnet şifrenizi gizlemiyor veya şifresini gösterir bir arayüze sahip ise Modem İnternet Ayarları kısmında buradaki [email protected] ******* kısmındaki yıldızlı olan kısmı şifreyi göster tik yardımı ile görüntüleyebilirsiniz.

Ancak Çoğu modemde bu kısımda böyle bir bölüm bulunmuyor ve kayıtlı olan bu ayarları müşteri hizmetlerini aramadan elde etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler ise şu şekildedir.

Modeminizin arayüzüne giriş yaptıktan sonra Bakım Cihaz Aygıt Araçlar gibi kısımların içerisinde bulunan Cİhaz Ayarlarını Yedekle Ayarları Yedekle Backup gibi ibareler kısmından cihazınızın ayarlarını yedekleyebileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Buralardan modeminizdeki o anda bulunan ayarları bilgisayarımıza kaydedebiliriz.
Ardından bu kayıt edilen dosyayı Sağ tıklayıp birlikte aç seçeneğinden Not Defteri gibi bir programla açtığımızda ayar dosyasındaki terimler ekrana dökülecektir. Password veya Username gibi ibareleri bu sayfa içerisinde aratırsak veya @ttnet yada @ttnet öncesindeki kullanıcı adınızı arattığınız taktirde devamında gelen Password kısmının içerisindeki alan da bulunan ibareler şifrenize aittir.

Bu şekilde yaparak elde ettiniz yedek dosyayı modeme reset attıktan sonra ayarları tekrardan el ile girmeden geri yüklemenize olanak tanır. (Ancak Aynı Marka ve Model olacak.)
Artı modem değişikliğinde yeni ayarlayacağınız modeme gireceğiniz şifre içinde kullanılabilir.
Video’dan da görsel olarak yararlanabilirsiniz.

2- Müşteri Hizmetleri
İkinci yol ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Eğer modeminizin arayüzüne ulaşamadınız veya şifre bilgilerini öğrenmeden reset atma işlemi gerçekleştirmişseniz Ttnet için 4440375 numaralı hattı arayıp teknik destek bölümünde Kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyebileceğiniz sesli yanıt menülerini takip etmektir. ,
Ancak hattın yasal sahibi ile bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Kablosus Ağ Şifresini Unuttunuz mu? Öğrenmek için Tıklayın.