[t4b-ticker]

Facebook Messenger Sms Özelliğini İptal Etme Nasıl Yapılır

Facebook Messenger bilindiği gibi sık sık yeni özellikler eklemekte. Bu özelliklerden bazıları bazen can sıkıcı olabiliyor. Bunlardan biride Facebook Messenger’ın SMS özelliğidir. Messenger Sms Özelliği sayesinde telefonunuza gelen sms kısa mesajları aynı messengerda sohbet eder gibi kullanmanıza olanak tanımakta. Ancak bu özellik bazen can sıkabilmekte ve Messenger SMS Özelliğini Kapatmayı İptal Etmeyi arayabilirsiniz. Çünkü tüm mesajlarınızın aynı ekranda gözükmesi işleri biraz karışık hale getirebilmekte.

Sms’lerin Sohbet baloncuğu şeklinde açılması veya Messenger Sohbet Geçmişi ekranında SMS kişi isimleri ile karışıklığa sebebiyet verebilmesi gibi.

Bu sebeple Messenger SMS özelliğini kapatmayı İptal Etmeyi, Sms’lerin Baloncuk Şeklinde gözükmesinide kapatmayı size resimler aracılığı ile göstereceğim.

  • Telefonunuzdan Messenger’ı açın ve sağ üst kısımda bulunan Profil sayfasınızı gösteren sekmeye basın.
  • Bu sekme içerisinde gözüken SMS kısmına giriş yapalım ardından açılan pencerede bulunan Messenger’da SMS (Messenger’da SMS’leri Gör) isimli kısımda bulunan anahtarı mavi halden gri hale getirelim.
  • Tabi üzerine bastığınızda size SMS kısa mesajları hangi uygulama ile açacağınızı soracaktır. Varsayılan Sms uygulaması olarak kullanacağınız uygulamayı seçin. (Messenger haricindeki uygulamalar arasından) Ardından size bu özelliği neden kapatmak istediğini soran bi ekran açılcak istediğiniz şeyleri seçin yada seçmeyin bence seçmeyin, direk göndere basarak devam edin ardından Bitti’ye basarak olayı sonlandırın.

Artık Messenger Sms özelliği kapalı hale gelmiş olup açık olduğu gösterir butonda gri haldedir. Artık SMS yani kısa mesajlarınız seçmiş olduğunuz diğer uygulama üzerinden takip edebilir cevaplayabilirsiniz.

Messenger’da herhangi birşeyi silmenize gerek yoktur. Mesajların Messenger’da gözükmesi heryerde gözükeceği anlamına gelmez. Daha detaylı bir açıklama ile telefondaki SMS deposu Messenger içerisinde gözükmesidir kapattığınızda ise Messenger’ın buna erişimi kalmaz ve Messenger Sohbet Geçmişi Ekranında Gözükmez.

Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:25-10-2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?