Lollipop Silinmiyor Nedir Nasıl Temizlenir

Genelde bilgisayarınıza bilmeden kurduğunuz bu program durduk yere çıkan reklamlar bazı gezindiğiniz sitelerde çıkan başka yayıncıların reklamlarını kendi istediği gibi uygunsuz reklamlarla değiştiren alışveriş sistemi gibi gözüküp internet dolaşım hareketlerini izleyen bir yazılımdır. Bundan kurtulmak istediğinizde Program ekle kaldıra girmeniz gayet normal ancak bu şekilde silme işlemi başarısız olacaktır.

Ayrıca yanında getirdiği bir kaç daha kötü niyetli uygulama ile birçok defa sinir bozucu isteğiniz dışında bilgisayarda bazı uygulamalar ile karşılaşabilirsiniz. Şu anda tek çözüm yolu olarak bu ve bununla ilgili virüs ve uygulamalardan kurtulmanız için Combofix  uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde oldukça başarılı bir şekilde bilgisayarınızdaki bu uygulamadan kurtulmuş olacaksınız.

Ancak Bilgisayarınıza Combofix’i indirmeniz ve güvenli modda iken taratma yapmanız gerekecektir.
Güvenli Kipe erişebilmek için yapmanız gerekenlerden bahsetmem gerekirse.

Combofix İle Lolipop Uygulamasını Kaldırma

Bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve açılma esnasında F8 tuşunu kullanarak Açılış seçenekleri içerisinde Güvenli modu seçmeniz gerekmektedir. Güvenli Modda bilgisayarınızı açtığınız taktirde Combofix’i çalıştırarak tarama yapmanız gerekmekte yaklaşık 10 15 dakika içerisinde tüm bu tür uygulamaları bilgisayarınızdan temizleyecektir.

Tarama işlemi sonunda size yaptığı işlemleri gösteren bir log dosyası açan Combofix’in sildiği programlar arasında aşağıda göründüğü gibi Lolipop adlı uygulamanın da bulunduğunu görürsünüz.
Program ekle Kaldırdan da tekrar kontrol ettiğinizde uygulamanın kaldırıldığını görürsünüz.

c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipop
c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipoplogo.ico
c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipoplollipop.bat
c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipoplollipop.lpd
c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipoplollipop_cfg.lpd
c:documents and settingsPCLocal SettingsApplication Datalollipoplollipop_ps.lpd