Afolog

Vergi Kullanıcı Kodu Alma – E-Arşiv Fatura Kimlik Doğrulama

E-Arşiv Fatura Giriş Yapamıyorum, Başvuru, Kimliğiniz Doğrulanamadı Hatası ve İnternet Vergi Dairesi Kullanıcı Kodu Alma

E-Arşiv Fatura Portalı Doğrulama Hatası İnternet Vergi Dairesinden Kimlik Doğrulanmadı hatasını 5 Bin 30 Bin e-Arşiv Fatura Portalına giriş yapmaya çalıştığınızda alıyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıda kısaca anlatmak istiyorum. E-Arşiv Fatura Portalına giriş yapamıyorsanız da aynı yöntemle girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EBelge sitesinden E-Arşiv Fatura gibi uygulamalara girerken Örneğin; 5.000 TL ve 30.000 TL e-Arşiv Fatura Portalına giriş yapmaya çalıştığınız zaman karşınıza bu hata mesajı geldiğinde ihtiyacınız olan şeyler hali hazırda İnteraktif Vergi Dairesine Girebiliyor olmak ve şifrenizi biliyor olmak.

Dogrulama hatası Internet vergi dairesinden kimlik doğrulanamadı.

Bazı kullanıcılar İnteraktif vergi dairesine E-Devlet üzerinden giriş yapmaktalar ve bu şekilde ekranlarda sadece kullanıcı kodu ve şifre geçerli olduğundan sorunlar yaşayabilmekteler.

İnteraktif Vergi Dairesiden Kullanıcı Kodunu Almak – Öğrenme

İnteraktif Vergi Dairesi Giriş Ekranı

İnteraktif Vergi Dairesi Sicil Kayı Ekranı - Kullanıcı Kodu Bulma

Sicil Bilgileri Kullanıcı Kodu

E-Arşiv Fatura Portalı Giriş

E-Arşiv Fatura Portalı Kullanımı Hakkında İpucu

Ek bilgiler vermek gerekirse; Bildiğim kadarı ile e-arşiv fatura portalı için herhangi bir başvuru yapılmamakta. En azından ben Şahıs Şirketim için bu şekilde bir başvuru yapmadım. Dilerseniz tüm faturalarınızı 5 bin altı üstü buradan kesebilirsiniz. Hiç bir kontör veya ek bir ücret ödemeden fatura kesmeye buradan başlayabilirsiniz. Ancak Faturaların birer çıktılarını alıp dosyalamanız gerekmekte. Çünkü Anlaştığınız bir Özel Entegratör Şirketiniz yoksa ve Özel Entegratör sistemleri üzerinden kesilmeyen E-Arşiv olsun E-Fatura olsun Gelir İdaresi Başkanlığı Sunucunlarından bir süre sonra silineceği bilgisine sahibim.

Ayrıca E-Arsiv Portalını açtıktan sonra Modülü E-Arşiv yapın ve Kullanıcı İşlemleri Kullanıcı Bilgileri Menüsünü kullanarak keseceğiniz faturalarda görünecek bilgilerin girişlerini sağlayın ve kaydedin.

Son bir bilgi olarak Fatura Oluşturma ekranında ise Fatura Oluşturduktan sonra Kaydet butonunu bulamazsanız Siteyi CTRL+Fare Topunu Aşağı çekerek siteyi uzaklaştırın. Böylece E-Arşiv Portalın Hatalı kodlanmasından kaynaklanan ekrana sığmama durumunu çözmüş olursunuz.

Kategoriler
Ana Sayfa