Iphone S3 S4 mini TeamViewer ile Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme ve Sabit Şifre

Öncelikle Telefonunuza Teamviewer uygulamasını yüklemeniz gerekmekte. Uygulama Marketinizden telefona yüklediğiniz bu uygulama sayesinde istediğiniz yerden internet bağlantınız sayesinde telefondan bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bir kez sabit şifre ayarlayıp sürekli aynı ID ve şifre ile bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Telefon ve Bilgisayara Kurulum, Sabit Şifre Oluşturma Ayarları

Öncelikle Telefonunuza Şu sayfalardan uygulamayı indiriyoruz.
Iphone için
Android İçin
Ardından telefonunuzdan kontrol etmek istediğiniz bilgisayara da şu sayfadan uygulamayı indirip kuruyoruz. 
Kurulum sırasında Kur seçeneğini işaretleyerek işleme devam edelim.
Resim 1
TeamViewer Kurulum

Kurulum Tamamlandıktan sonra Programı bilgisayarımızdan açıyoruz ve bilgisayarımızda sabit bir ID numarası ve Şifre için gerekli ayarlamarı yapacağınız ekrana ulaşıyorsunuz.

Bu ekranda belirleyeceğimiz bir kullanıcı adı ve şifre ile sürekli olarak bu ID numarası ve şifreyi telefondan girerek veya telefona bir kez kaydederek bilgisayar ve telefon internete bağlı olduğu durumda dilediğiniz gibi telefondan bilgisayarı kontrol ederek yönetebileceksiniz.
Daha sonra aşağıdaki Kişisel Şifre bölümündeki Kalem işaretini kullanarak sabit şifre oluşturma sayfasına giriyorsunuz. Bu sabit şifreyi oluşturmaz iseniz programı her yeniden açtığınızda şifre otomatik olarak değişecektir ve sizin her seferinde bu şifreyi öğrenerek yeniden bağlantı yapmaya uğraşmanız anlamına gelmektedir.
Resim 2
Sabit Şifre Oluşturma Ekranına Girme
Açılan ekranda aşağıdaki resimdeki gibi bir bilgisayar adı ve şifre oluşturmanız gerekmektedir aşağıdaki resimdeki yerleri de unutmayacağınız şekilde doldurduktan sonra ileri diyoruz. Ancak sizden bir hesap oluşturmanızı isteyebilir bu ekranda gerek gördüğünüz şekilde seçeneğinizi belirterek şifre oluşturma işlemini tamamlamış oluyoruz.
Resim 3
Sabit Şifre Ayarlama Ekranı
Bu ekrandan sonra size verilecek ID numarası ve kendinizin oluşturduğu şifre ile Telefonunuza veya başka bir bilgisayara kurduğunuz TeamViewer’a girerek rahatlıkla telefonunuzdan veya başka bir bilgisayardan bilgisayarı kontrol edebilirsiniz.
Yalnız bu ID veya şifreyi unuttuğunuzda Yeniden yukarıdaki işlemleri tekrar ederek yeniden bir şifre oluşturma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki ekranda İlk önce ID ardından oluşturduğunuz şifreyi telefonunuza gireceksiniz.
Resim 4
Telefondan Bilgisayar Kontrol Ekranı
Unutmayın bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz sırada sorunsuz bir bağlantı için en az 3G yada iyi hızda bir Wi-fi Bağlantıya sahip olmanız gerekmektedir.
Artı önemli bir not daha düşmek gerekirse Bu bağlantıyı sağlamak istediğiniz sırada karşı tarafta da yani bağlantı yapacağınız tarafta da Teamviewer açık olması gerekmektedir. Aksi taktirde bağlantı sağlayamazsınız ” Karşıdaki bilgisayarda Team viewer Açık değil gibi bir uyarı alırsınız.
O yüzden bilgisayarınıza sık sık uzaktan bağlantı yapıyorsanız Teamviewer masa üstü kısa yolunu Başlangıç klasörüne yerleştirerek bilgisayarınız her açılışında devreye girmesini sağlamanız gerekmektedir.
Bunu da yapabilmeniz için Başlat/Tüm Programlar/Başlangıç klasörüne sağ tıklayarak “Aç” Diyoruz ve önümüze açılan Klasör içerisine Masaüstümüzde bulunan TeamViewer Programının kısa yolunu kopyala yaparak Bu Başlangıç Klasörü içerisine yapıştırıyoruz. ve Bilgisayar her açılışında otomatik olarak başlamasını sağlamış oluyoruz.
Telefondan ulaştığınız taktirde simgelerin üzerine direk dokunma yöntemi değilde sürükleyerek ekrandaki farenin simgenin üzerine gelerek çift tıklama yapmanız gerekmektedir. Kolay Gelsin.