Yeni iPhone iOS Meşgul’e Atma Yok Sorunu Nasıl Atılır

Resim 1
iPhone Meşgul Tuşu Yok

Evet arkadaşlar bilindiği gibi iOS 7 (AYOS7) geldi. Yüklediniz, bir problem yok ancak oda ne meşgulsünüz ve sürekleme ile meşgule atma veya dokunarak meşgule atma özelliğini artık yok kullanamıyorsunuz. Telefon çaldıkça çalıyor açsam mı yoksa telefon çalmaya devam mı etsin gibi bir boş hareketler.

Evet her nasılsa bunu ya koymayı unuttular yada neyi amaçladılarsa artık ben unuttular sayıyorum.

Meşgulsen Meşgulüm

İki yol var ben illa tuşa basmadan meşgule atmak istiyorum diyorsanız anımsatıcılar diye bir menü var orayı her meşgule atmak istediğinizde anımsayarak kullanmanız gerekmekte, ancak biraz zahmetli. (İlla dokunarak yapmak isteyenlere)

İki kez telefonunuzun üzerinden Ekran kilitleme tuşuna basınca oluyor. ( Ya öle değil işte bunu istemiyorum ben ya diye her meşgule atmak istediğinizde gereksiz bir trip beyninizde, hiçte uyanmak istemeyen hareket ve duygu patlamasını ya şöylede oluyor diye engelleme tribi.)

Eğer normal bir insansam meşgule attıktan sonra meşgule attığım kişiyi (Gerçekten meşgul değilsem) düşünmem gerekirken acaba niye aradı diye düşünmemem gerekirken, yerine bu özellik niye yok diye beni gereksiz düşüncelere daldıran iPhone’dan tam da beklenilen hareket. Birşeyi de yapmasın adamlar oda olmayıversin diye kendi içimde eriyip akışan kırmızı renkli meşgul (Nokia Kapatma Tuşu) tuşu düğmesi butonu ne derseniz deyin parmağımı meşgule atamadığı için ısırmak istediğim halüsinasyonlar silsilesi gösteren anımsatıcıdan olduğunu meşgule atıldığını bilmeniz ile ikisi arasında kararsızlık yaşadığınız ve anımsatıcı özelliği ile tekrar tekrar hatırladığınız bir dizi senaryo.

Ne diyorum bişey demiyorum diyecek birşey yok. Kolay Gelsin.