İphone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır iCloud

Özellikle ilk kez iPhone telefon alanların aklına takılan sorulardan biridir rehber yedekleme işlemi.

Rehber yedekleme Android’de daha ileri bir seviyededir. Ancak iPhone’da olay biraz farklı çalışır telefonunuza Apple Store kimliği girdikten sonra birde iCloud hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Ayrıca Android telefondan iPhone geçen birisi iseniz telefonun başında saatler harcamak zorunda kalabilir ve uygulamalardan yardım alabilirsiniz. (Yazının altındaki linkten devam ederseniz detaylı bilgi alabilirsiniz.)

Ben size tamamıyla konunun saf halinden bahsetmek istiyorum en pratik yöntemler ile rehber yedeklemesi nasıl yapılır ele almak istiyorum.

iPhone’da daha önce bir iCloud hesabı açmamışsanız yapmanız gereken ilk önce bu hesabı oluşturmak.

Daha önce bir iCloud hesabını yoksa, Apple Store kimliğinizin aynısını telefonunuzda Ayarlar kısmında bulunan iCloud kısmına giriş yap diyerek Apple Hesabınızı giriş yaptığınızda Otomatik bir şekilde iCloud hesabınız oluşmuş olur. Yeni bir hesap almanıza gerek yoktur. Kişiler Senkronizasyonunu başlatmış olursunuz. Ancak unutmayın bunu girdiğinizde Uygulama verileriniz Anımsatıcılar Not Defteri Kişiler Fotoğraflar gibi bir çok şey yedeklenmeye başlar ve yedeklenen şeyler iCloud hesabını telefondan silmeniz ile birlikte telefondan yok olur. Ancak iCloud hesabında saklanmaya devam eder. Bunları Telefonunuza geri getirtebilmek için tekrardan iCloud’da oturum açmanız gerekmektedir, iPhone’unumu bul özelliğide icloud ile beraber açılır ve telefonu iPhonumu bul açık iken Garantiye gönderdiğinizde telefonunuzun arızası giderilmeden geri gelir bu özelliği kapatıp tekrar gönderin derler.

Herneyse iCloud hesabınızda telefonda oturum açtıktan sonra iCloud ekranında Kişiler Anahtarı Açık hale getirdiğinizde size birleştir birleştirme gibi bir soru sorar birleştir dediğinizde telefonunuzdaki  Kişi verileriniz iCloud Hesabına aktarılmaya başlar. Varsa iCloud üzerindekilerde telefona indirilmeye. Artık her kaydettiğiniz kişi bilgisi iCloud’a aktarılacaktır.

O yüzden İphone’da iCloud hesabı önemlidir.

iCloud hesabını açtıktan sonra Ayarlar’dan Kişiler ve Mail kısmına girdiğinizde altlara doğru ilerleyin ve Sim Kartımdaki kişileri aktar’a basın. Bu şekilde Sim kartınızdaki kişilerde iCloud hesabınız ile senkronize edilecek ve iCloud hesabını kaybetmediğiniz sürece duracaktır.

Android’den iPhone’a geçtiğinizde rehberi nasıl aktarabileceğiniz hakkında bilgi almak için tıklayın.