iPhone Fotoğraf Depolama Dolduruyor Sınırsız Depolama Alanı

iPhone – iCloud telefonun belleği doldu ve artık fotoğraf, video yedekleyemiyorsanız, telefonunuz iCloud üzerinden ücretli depolama alanı almanız hakkında uyarı veriyorsa aşağıdaki adımları uygulayıp sınırsız fotoğraf video yedeklemesine kavuşabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Kullanın

Android kullanıcılarının belki en şanslı oldukları şey sınırsız fotoğraf ve video yedeklemesi ile bazı uygulama verilerinin de Google hizmetlerinden olan Google Drive gibi servislere yedeklemeye olanak sağlamasıdır. Google’ın android kullanıcılarına tanımış olduğu bu servisler aslında google hesabına sahip tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Fotoğraflar ve Videolarınızı sınırsız olarak Yüksek kalitede yedekler iken ayrıca telefon belleğinden silerek sadece Google Hesabınızda tutabilirsiniz.

Tabi Orijinal Boyutunda kalmasını isterseniz Google bunları normal belge depolayabildiğiniz Google Drive’ın ücretsiz 15 GB verdiği alan boyutundan da kullanarak ayrıca yedekleme de sağlayabilirsiniz.

Bu servis ile tüm fotoğraflarınızı yüksek kalitede sınırsız yedeklerken ayrıca belgeleriniz için 15 GB’tı da ayrıca kullanabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Uygulamasını Apple Store’dan indirebilirsiniz.

iCloud’taki Resimve Videoları Google Fotoğraflara Taşımanın Faydaları

Uygulamayı indirdikten sonra Yedekleme ayarlarınızı tamamlayınız hangi albümlerin yedekleneceğini seçebilir veya tamamının yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Yedekleme süresi depolamanızdaki Video ve Fotoğrafların çokluğuna azlığına göre sürer. (Zor değil bir müddet inceleyince çözersiniz)

Yedeklemeyi başardıktan sonra Google Fotoğraflar Uygulamasının menüsünde bulunan Yer aç özelliğini kullanarak yedeklenen resimlerin sadece Google bulutunda kalmasını sağlayıp Telefon Belleğinin boşalması için SİL talimatını verebilir ve depolama probleminizi sonsuza kadar çözebilirsiniz. Ancak unutmayın resimlere tekrar ulaşmak istediğinizde İnternet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız.

Bu sebeple silip silmemek sizin elinizde.

Ancak en azından telefon belleği yüksek olan kişiler yetersiz gelen iCloud Belleğinde Fotoğraf ve Video yedeklemesini kapatarak ve içerisindeki resim ve videoları Google Fotoğraflara taşıyıp iCloud’u devreden çıkardıkları için artık  Yedekleme alanı satın al uyarısı almayacak ve dilerse Telefon belleğinde bir kopya Google hesabında bir kopya tutabilecekler ve resimleri https://photos.google.com/?hl=tr adresinden dilediklerinde Bilgisayarına indirebileceklerdir.

Ayrıca Albüm Haline Getirdiğiniz Fotoğrafları görebilmeleri için arkadaşlarınızın gmail adreslerine yetki verip Albümden diledikleri resimleri almalarınıda sağlayacaklardır. Yani bir eksik yok fazlası sınırsız olması.

Bu şekilde yaparak iCloud’u saf dışı bırakabilirsiniz veya sadece Apple için gerekli olan yedeklemeler de kullanabilir ve depolamasını kullanımınız için yeterli gelecek hale getirebilirsiniz.