iPhone Etkinleştirilemedi Sorunu Hatası Çözüm

Bilindiği gibi iPhone’na sıfırlama veya Geri yükleme yaptıktan sonra yada fabrika ayarlarına geri döndükten sonra alınan iPhone Etkinleştirilemedi hatası veya uyarı sorununu çözebilmeniz için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Alınan Uyarı: iPhone Etkinleştirilemedi
Etkinleştirme sunucusuna ulaşılamadığı için iPhone’unuz etkinleştirilemedi.
Etkinleştirmek için iPhone’unuzu iTunes’a bağlamayı deneyin veya birkaç dakika sonra yeniden deneyin.
Bu sorun sürerse, apple.com/support adresinden Apple Destek’e danışın.

;

Sorunun çözümü için iPhone telefonunuzu iTunes kurulu bilgisayarınıza bağlamayın. Ardından iPhone Aygıtını etkinleştir ekranında bu telefonda daha önce kullanılan Mail adresi ve şifre ile giriş yapın. Yani bu işlem Çalınma sonrasında telefonunuzu korumak için geliştirilmiş bir yöntemdir.
Apple Store Kimliğiniz ile bu ekranda giriş yaparak telefonunuzu tekrardan açabilirsiniz.
Ancak bazen Türkiye’den yapılan iPhone etkinleştirme sunucuları arasındaki bağlantı problemlerinden dolayı iTunes üzerinden de Etkinleştirme gerçekleştiremezseniz diye şu yazımdaki adımları gerçekleştirip iTunes üzerinden Sunuculara Sorunsuz bir şekilde bağlanıp Etkinleştirmeyi yapabilirsiniz. Vpn Bağlantısını yaptıktan sonra iTunesi Tekrar açıp Telefona bağlayın ve sizden istenilen daha önceki AppStore hesabınızı girin. İşlemleri bitirdikten sonra Vpn bağlantısını kesmeyi unutmayın.