Pageview
afo
yeryüzüne düşen bilgi tanesi

İnternet Altyapısı Olmayan Yerde Nasıl İnternet Kullanılır?

İnternet Altyapısı Yok Nasıl İnternet Alınır sorusunu inceliyoruz.

İnternet alt yapınız yok ve uzun sürede internetiniz gelmeyecekse kısaca yapılabileceklerden bahsedeceğim önünüzde 3 tane seçenek bulunmakta.

İşte alt yapı gelmesi için falan gibi şeylere girmeyecem doğrudan sizi internete nasıl kavuştururuz ona bakacaz.

Tp-Link Mifi ile Telefon Paketleri ile İnternet Almak

İnternette bulabileceğiniz TP-Link M7000 serisi veya daha üst serilerde Mifi sayesinde GSM operatörü Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi şirketlerin çekim kalitelerine göre bulunduğunuz bölgede sinyal varsa bunların bilgisayardan internet paketlerini tercih edebilirsiniz. 20 ila 75 GB gibi birde faturasız paket buldunuz mu probleminiz anında çözülmüş olur. Hem elektrik kesintilerinde de 5-8 saate kadar Mifi bataryası idare edebilir. Sim Kart bu cihaza takılmaktadır.

Ancak Turkcell Hotspot paketleri bu cihaz ile çalışmaz haberiniz olsun denendi tecrübe edildi.

Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcıları

Özellikle alt yapıların çok sorunlu olduğu bölgelerde bu türde firmalar artık var ve sizlere wifi sinyali ile çatınıza alıcı kurup uzak noktalardan internet sağlayabilmekteler. Ancak anten ve diğer cihazların paralarını sizden talep edeceklerini unutmayın.

Uydu İnternet Seçenekleri

Bulunduğunuz yerde hiç bir GSM, Wifi internet veya GSM interneti yoksa illada internet lazımsa Uydu İnternet sizin için bir çözüm olabilir; uydu ve receiver ücretleri ve paketleri pahalı gelebilir. Ancak işinizi görecek bir veri bağlantısını elde etmiş olursunuz.

Ekstra; eğer bulunduğunuz bölgeye yakın bir konumda alt yapı varsa oradan M2 veya dış cephe (Outdoor) wifi antenleri ile işinizi bir ihtimal görebilirsiniz.

logs
--> Tüm Konuları Görmek için Tıkla