Hesapta İşlem Gerekiyor Sorunu Gmail Şifre İstiyor Unuttum

Gece saatlerinde Google kendi sisteminde yaptığı bir güncellemeden dolayı güncellemenin gerçekleştiği anda internete bağlı olan telefonlar otomatikmen sistemden otomatik çıkış yaptı ve tüm dünya genelinde o anda internete bağlı olan telefonlar Hesapta İşlem Gerekiyor Bildirimi @gmail mesajı ile karşılaştı.

O anda internete bağlı olmayan telefonlarda bu şekilde bir problem oluşmadığını gözlemledim.

Eğer telefonda girilmiş olan Gmail yani Google mail hesabının şifresini biliyorsanız Hesapta İşlem Gerekiyor bildiriminin üzerine basarak şifrenizi girdiğinizde sorunsuz bir şekilde tekrardan hesap girişi gerçekleştiriliyor.

Ancak sıkıntılı olan konu ise şu Google hesabının şifresini bilmeyenler ne yapacak.

Öncelikle bildirime tıkladığınızda sizden şifre girme ekranında şifrenizi girmenizi isteyecek ancak şifreyi bilmediğiniz için parolamı unuttum şifremi unuttum gibi ibareleri kullanarak eğer hesap doğrulama yöntemlerini daha önce kullanarak Telefon numarası veya ikinci e posta gibi şeçenekler ile hesabınızı doğruladı iseniz bu yöntemleri kullanarak rahatlıkla Gmail hesap şifresini yenileyebilirsiniz veya hesabı açtığınız Ay Yıl’ı biliyorsanız doğru cevaplayıp ikinci bir girebildiğiniz E-posta adresi vererek şifre yenileme bağlantısını Google’dan isteyebilirsiniz.

Ancak Şifremi Unuttum seçeneklerindeki soruları doğru cevaplayamıyor iseniz yapmanız gereken hesabı kaldırmak ve yeniden bir gmail hesabı oluşturmak.

Burada dikkat etmeniz gereken 5.1.1 veya 6.1.1 yüklü telefonlarda Hırsızlık koruması bulunduğu için telefonunuzda bu şifresini bilmediğiniz hesap girili iken telefonu sıfırlamamanız. Sıfırlarsanız telefon tekrar açılırken sizden yine bu hesabı isteyecektir.

Bu sebeple telefonu kesinlikle sıfırlamıyoruz.

Hesap Kaldırma işlemi:

Resimin Üzerine tıklayarak hesap kaldırma işlemini öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde hesabı telefondan kaldırmış oluruz.

Yeniden hesap oluşturmak için:

Ayarlar hesaplar en altta olan Hesap ekleden yararlanarak yeni hesap oluşturabiliriz. Ancak unutmayın bu hesabıda oluşturup unutulmaya bırakmayın ve şu yazımda hesap doğrulama sistemini oluşturun ki tekrar hesabı unuttuğunuzda şifrenizi yenileyebilecek bir yolunuz olsun.