[t4b-ticker]

Sms Mesajlar Hangouts’a Geliyor İptal Etme Kapatma Normal Mesajlaşma

Mesajlarınız yani Gsm Operatörü üzerinden aldığın Smsleriniz’i Hangouts üzerinden geliyor ve Hangouts’u iptal etmek kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Android telefonlarda Sistem uygulamaları haricinde Google Play Store üzerinden edinilen uygulamalardan hangisini kullanmak istiyorsanız bunu Varsayılan Program olarak kullanabilmektesiniz ve işlemi gerçekleştirme programı olarak tanımladığınız uygulamalar örn: Hangouts Mesajları açma uygulaması olarak belirlediğinizde gelen Sms’ler Mesajlar Hangouts üzerinden açılacaktır.

Hangouts’u engellemek veya devre dışı bırakıp kapatmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Telefondaki Hangouts’u silmek veya kaldırmak yada devre dışı bırakmak için uğraşmanıza gerek yok.
;

  • Hangouts’u açın.
  • Seçeneklerden Ayarlara Girin.
  • SMS Bölümüne girelim.
  • Sms Etkin bölümünde Tik işareti olan arkadaşlar buradaki Tik işaretini kaldırdıklarında artık SMS’ler Normal Mesaj Uygulaması üzerinden gelecektir.
  • Ancak Custom Rom yani özel rom veya daha yüksek versiyon kullanan kişilerin ise Sms Etkin Bölümüne Basıp Kablosuz Özelliği ve ağlar bölümünden Varsayılan SMS uygulamasına giriş yapıp Mesajlaşma veya İletiler olarak seçmeleri gerekmektedir.
  • Bu şekilde Hangouts’u Sms uygulaması olma özelliğini devre dışı bırakmış olursunuz. Artık Sms yani Mesajlar Hangouts üzerinden gelmeyecektir.
Resim 1
Hangouts İptal Etme Kapatma
Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:02-09-2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?