Google Chrome’da Google SSL Bağlantısı ve Proxy Sunucusuna Bağlanamıyor Hatası

Resim 1
Google Chrome SSL Hatası Sorunu Çözüm

Google Chrome’u SearchandSeek, Conduit, Babylon, Yandex gibi bilgisayarınızdan silmek için defalarca uğraştığınız spam programlar nedeniyle internet tarayıcıları arasında en popüler olan Google Chrome’u kullanılamaz hale getirme çabası içerisindeler. Google Chrome Programına sızmaya çalıştığı için bu tür programlar sık sık SSL BAĞLANTI HATASI’nı oluşturmaktalar.

Bu şekilde bazı kişiler popüler olarak kullanılan tarayıcıyı bu tarayıcıdan yararlanmak amacıyla yazdıkları programlarla kendi istekleri veya çıkarları açısından sizin bilgisayarınıza bir şekilde yani herhangi bir zararsız programın yanında güvenilir gibi gözüken tarzda programları kurdurarak tarayıcınızı sizin komutlarınızı değilde onların istediği türde bir çalışma stilinde çalışmasını sağlayıp sizi Google Chrome’u kullanamaz veya Facebook, Google gibi sayfalara erişiminizi kısıtlandırarak sizi daha başka tarayıcıları kullanmanıza sebep olmakla kalmayıp Google Chrome gibi en gözde Tarayıcı hizmetinden sizi mahrum bırakmaktadırlar.

Google Chrome Tarayıcınızı açtığınızda karşınızda SSL Bağlantısı Hatası veya Proxy Sunucusuna Bağlanamıyor gibi uyarılar ile karşılaştırıp sanki internetiniz yokmuş gibi bir duruma sokmaktadırlar. Genelde de SearchAndSeek programı buna sebep olmakta.

Bunun çözümü için yapmanız gerekenlerin başında bunu temizlemek için internet üzerinden değişik virüs programları indirmek veya bilgisayarınıza hemen format atıp bundan kurtulmak değildir. Bunların basit ama biraz karmaşık çözümleri bulunmaktadır. Aşağıda yapmanız gerekenler veya bu olayın mantığını anlamanız ve gerekli temizlikleri yapabilmeniz için detaylı bilgiler aktaracağım. Böylelikle bir daha böyle bir sorun yaşadığınızda bunlarla rahatlıkla baş edebileceksiniz. Biraz sabır ile bu durumdan kurtulup bir daha böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda da rahatlıkla temizleyebileceksiniz.

Bu makalede anlatılan çözümler şu ve benzeri sorunları ortadan kaldıracaktır;

Google Chrome Bağlantı Hatası
http://www.searchandseek.com/?aff=3&shortcut=true Nasıl Silinir, Kaldırılır, Silinmiyor
http://www.searchandseek.com Değişmiyor
Google Chrome SSL Bağlantısı Hatası
Google Chrome Silinmeyen Eklentiler Uzantılar (Nasıl Silinir)
Google Chrome Aramaları Google’dan değilde daha farklı sayfalardan yapması (Arama Sağlayıcısının Değişmemesi)
Google Chrome veya Internet Explorer’ın Google veya Facebook gibi tanınmış sayfaları açmaması (Diğer sayfaları açar)
İnternet Hızım Çok düştü Google Chrome Hata Veriyor.
Google Yerine başka sayfaların açılması
Facebook Açılmıyor.
Google.com olarak ayarlanmıyor.
Google Neden Çıkmıyor.
Google Neden Yavaş..
Google Geç Açılıyor.
Google Geç arama Yapıyor. (Bunların kullandığınız internet servis sağlayıcısı ile ilgili olduğunu da düşünmüyor değilim ama daha farklı bir şey varmış gibi vpn kullandığınızda bu sorunda ortadan kalkmakta bazen de modeme bağlandığınız sırada Google Chrome tarayıcınız açık ise proxy yapılandırması sağlıklı bir şekilde yapılandırılamıyor olabilir. Vpn ağları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Buda bazen Google.com sayfasının geç açılmasına sebep olmakta. Google üzerinden bir arama yapmadan önce herhangi bir sayfanın direkt olarak adresi ile o sayfaya giriş yaptıktan sonra google araması yapmayı denerseniz sorunun düzeldiği oluyor. Ayrıca bilgisayarınızın saatinin doğru olup olmadığını değilse doğru saat diliminde doğru tarih ve saate ayarlayın ve Başlata girerek arama kutusuna internet seçenekleri yazıp enter’a basın açılan pencerede içerik sekmesi altında bulunan sertifikalar bölümündeki SSL durumunu sil butonu ile ön belleği silin.)  Mavi olarak belirttiğim kısımdaki çözüm sorununuzu çözmedi ise aşağıdaki çözümlerde anlattığım sebeplerden dolayı hataları alıyor olabilirsiniz.

http://www.webgezginim.com/ Silinmiyor Google’a Girince Web Gezginim’e Giriyor

http://www.search.ask.com/web?l=dis&q=%C3%96KLK&o=APN10653&apn_dtid=^IME001^YY^TR&shad=s_0043&apn_uid=5247734045014586&gct=ds&apn_ptnrs=^AGE&d=1-1157&lang=tr&atb=sysid%3D1%3Aappid%3D1157%3Auid%3D6c9b84f9917a4d69%3Auc2%3D301%3Atypekbn%3Dn12130%3Asrc%3Dcrb%3Ao%3DAPN10653&p2=^AGE^IME001^YY^TR   sorunu


http://istart.webssearches.com/?type=hp&ts=1396103385&from=amt&uid=ST500LT012-9WS142_W0VJ6ZPDXXXXW0VJ6ZPD sorunu


Google Chrome Arama Yapmıyor SearchAndSeek silinmiyor kaldırılmıyor gibi sorunlarınızı tamamıyla ortadan kaldıracak bir yol haritası hazırladım. Umarım Faydalı olur.

Öncelikle bilgisayarınızda önemli sayılabilecek bazı verilerinizi bir yerlere yedeklemekte fayda var çünkü sistem arızları meydana gelebilir. Sorumluluk sizdedir bilginize. Gerçi sistemi onarma yöntemleri de internet üzerinde oldukça fazladır ancak kullandığınız işletim sistemi türüne göre bu kurtarma seçenekleri değişmektedir.

Zaten anlatacağım çözüm veya silinmesini istediğim dosyalar sisteminizi bozacak tarda şeyler değildir ancak olur da kullandığınız programlarla ilgili dosyaları silersiniz diye bu yedek alma işlemini gerçekleştirin. (Çünkü bazı silme işlemlerinde sizin gözlemlemeniz ve bu dosyaları sizin temizlemeniz gerekebilir. (Çünkü maruz kaldığınız spam yani kötü niyetli programların bilgisayar dosya sisteminde oluşturduğu klasör isimleri oldukça çeşitli isimler ile kayıt edilmiş olabilir.)

Neyse Daha fazla uzatmadan çözümlere ve detaylı açıklamalara geçelim.

Google Chrome Hatalarından Spamlar’dan Toolbar’lar Spam Programlardan Kurtulmak;

Öncelikle Bilgisayarınızda COMBOFIX ve HiJackThis programları bulunması gerekmektedir. Bu iki program yardımı ile spam yazılımları temizle üzerine baya iyi bir bilgi sahibi olacaksınız.

Bu spam yazılımlar nedir ne yapar diye açıklayacak olursak Bilgisayarınıza normal olarak bir program kurmak istediğinizde kurulum sırasında açtığınız Kurulum paketi içerisine programın yayımcısı tarafından para kazanmak amaçlı yerleştirilmiştir ve siz kurulum yaptığınız sırada eğer FULL INSTALL gibi seçenekten devam ettiğinizde bu önceden ayarlanmış programlarıda kurmak istediğiniz program ile kurarak hiçte ismini duymadığınız MYPCBACKUP, REGCLEANER, PC UPDATER, DRIVER UPDATER, LOLİPOP, MY PC SPEED UPDATER,  gibi bilgisayarınıza yüklenen bu ek programların arka planda normal kullanıcının dikkatini çekmeyen tarzda Kendi sitelerinin ayarlarını Tarayıcılarınıza enjekte eden ve bilgisayarınızı açtığınızda devreye giren Ulaşmak istediğiniz sayfalara erişmeye çalıştığınızda bunları başka sayfalara ulaşma komutları ile değiştirerek Google sayfası yerine başka sayfaların açılmasına sebep olan bir ton ıvır zıvır sayfalar arasında kaybolmanıza ve internet keyfinizin içine eden çok özür diliyorum bir takım uygulamalar yüklemektedir.

Çözüm olarak aşağıdaki adımları uygulayınız;
Başlat denetim masası Program ve Özelliklerine girelim. (Program ve Özelliklerini Bulamazsanız Denetim Masası ekranında Sağ üstte bulunan Görüntüleme Ölçütünü Küçük Simgelere getirin.)
Daha sonra açılan ekranda DoubleOptMedia, Download Manager Packages, (Download Manager Packages ise Google Chrome’da birşey indirmeye çalıştığınızda devreye girer ve Download Yaptırmama işlemi yapar, ayrıca Program Ekle Kaldırdan Kaldır dediğimizde Mobogenie MegaBrowse, Yandex Browser gibi Pack’ler çıkar tek tek sağ taraflarındaki Uninstall’ları yapın ve en son Remove this manager from Add/Remove programs seçeneğine tıklayıp Close diyelim.) 

Internet Explorer için Yandex Elements 8.0, SearchProviders, SearchandSeek (Kaldıramayabilirsiniz İşlemlere devam edin.) MyPc Backup, Download Manager, Lolipop, Conduit, Yandex, Uninstall manager (Shortcut’u işaretleyip silin), WPM, webssearches uninstaller, MiPony 2.0.2, Mega Browse, PC Data App Music Toolbar for Chrome ve Music Toolbar for Internet Explorer ayrıca şu sayfadaki ekran görüntülerinde bilgi edineceğiniz programları kaldırınız.

Kaldıramadığınız programlar olursa Aşağıdaki Combofix adımından sonra tekrardan ilk adıma dönün. (Yani kullanmadığınız programları kaldırın ancak dikkatli olun bilgisayar için gerekli olanlarıda kaldırmayın google üzerinden programların isimlerini araştırın ve neyin neye yaradığı hakkında bilgi sahibi olun.)
Combofix ile taratın. Combofix Kullanımı için şu yazıdan faydalanabilirsiniz. Güvenli kipte açıp tarama yapmanız daha faydalı olacaktır. Combofix Bilgisayar Kayıt defterin’de oluşmuş spam olarak işletim sisteminizin ana dosyaları ile birlikte çalışan girdileri temizleyecektir. Combofix tarama esnasında bilgisayarınızı yeniden başlatabilir başlatıyorsa bilgisayarınızda o anda devrede olan ve silinemeyen spamlar bulmuş ve bilgisayarınızı yeniden başlatma esnasında bunlar tekrardan devreye girmeden silme işlemini gerçekleştirecektir sabırlı olun. Stage 50 den sonra kısa süre içerisinde biter zaten. En son Log dosyası verir bunlar yaptığı işlemlere ait rapordur. Bu raporda Deleting Files ve Deleting Folder kısımları altında verdiği adres yollarında zaten Program ekle kaldırda bahsettiğim programların kaynak dosyalarını temizlediğini göreceksiniz. Daha sonra aşağıda vermiş olduğum adres yolları içerisinde bulunan dosyaları da temizlemenizde fayda var. (Kendiniz sileceksiniz.)

Ayrıca Bilgisayarıma girin boş bir yere sağ tıklayın Özellikler Kısmına girin. Sol menüde Aygıt Yöneticisine Girin ve Ağ bağdaştırıcıların içerisinde bulunan Teredo Tunneling Psedu-Interface‘i de silin. Zaten hatalı kurulum gibi birşeydir. Bu aygıtı Spamlı bilgisayarın hemen hepsinde görüyorum.

Öncesinde Bilgisayardaki Gizli dosyaları görünür hale getirmenizde fayda var. Windows 7 için Başlata basın ve dosyaları ara kısmına klasör seçenekleri yazın. Açılan pencerede Görünüm sekmesinden Gizli klasör ve dosyaları göster’i işaretleyip uygulama tamam’a basın ve kapatın.

Spam Virüs yazılımların Bulaştığı olası dizinler;
Özellikle bahsi geçen dizinler içerisinde WPM olarak bulunan Klasörü silemezseniz Bilgisayarınızı Açarken F8 tuşuna tekrar tekrar basarak (Bazı bilgisayarlarda farklı tuş olabilir.) Güvenli Kipte bilgisayarı açarak temizlemeniz gerekir.
C:Program Files içerisinde InstallMate, Babylon, BonanzaDealsLive, Browusse2ssave, SearcandSeek, Conduit, Softsave, Mobogenie, Bromium, Noel Danjou, Nichrome, Chromium, Comodo, genienext, DefaultDomain_Path_qnzascsnyettr5aiy1.., gibi dosyaları silin.
C:Program Data aynı şekilde burada WPM,  InstallMate, Babylon, BonanzaDealsLive, Browusse2ssave, SearcandSeek, Conduit, Softsave, Mobogenie, Bromium, Noel Danjou, Chromium, Comodo, genienext, Nichrome, DefaultDomain_Path_qnzascsnyettr5aiy1..,  tarzı dosyaları silin ve
C:KullanıcılarLENOVO(Benim bilgisayarın işletim sisteminde kullandığım kullanıcı adı bu sizde farklı olabilir. Bilgisayarıma sağ tık yapıp özellikler içerisinde görürsünüz zaten hangi isimde olduğunu yada başlata basın. Orada çıkan resimin altında Kullandığınız Kullanıcı Hesabının ismi yazar Kullanıcılar klasöründen sonra o isimli klasörden devam edin.)AppdataLocal klasörü içerisinde de yukarıdaki bahsettiğim Mobogenie SearchandSeek gibi dosyalar varsa tümünü silin. Artı Local Klasörü içinde bulunan Chromium, Comodo, genienext, {750D847A-2CAE-41F6-9B56, Bargainjoy.crx, BIT7661.tmp, FastDiscountz.crx, InfoBirdPro.crx, MyMovieMagnet.crx dosylarını silin. (Bu dosyalar yani .crx uzantılı dosyalar Google Chrome’a eklenti dosyası oluşturan dosyalardır.)

C:Kullanıcılar dizininde bulunan wangzhisong adlı klasörü silin.

Ayrıca Google Chrome’da silinmeyen eklentilerden kurtulmak için;

C:KullanıcılarKullanıcı hesap adınız neyse ordan devamAppDataLocalGoogleChromeUserDatadefaultLocal Storage içerisindekileri silin.
C:KullanıcılarKullanıcı hesap a1dınız neyse ordan devamAppDataLocalGoogleChromeUserData içerisinde Profile1 veya Default adlı klasörlerin içerisine girin Extensions klasörü içerisindekileri temizleyin. (Sizde profile numarası farklı olabilir.)

ProfileX veya Default Klasörlerinde Extensions İçerisinde bulunan ;

tarzında klasörlerin tamamını silin. Ancak burada da dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var eğer bu dosyaları sildikten sonra Google Chrome’u açıp Ayarlar bölümünden Bu kullanıcıyı sil (Sık Kullanılanları veya Google Chrome’da Kayıtlı şifrelerinizide siler) dediğinizde eğer bu eklentileri tekrardan gösteriyorsa bu dosyaları buraya eklemeye çalışan başka biryerlerde .crx uzantılı dosyalar vardır. Dilerseniz Şu yazımdan da biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Chrome SSL hatası ve Proxy hatalarına sebep olan noktalara;

Hijackthis ile Spam Programlara Çalışma Komutu Veren Girdileri Temizleme;

Şimdi sıra Hijackthis adlı programda. Hijackthis kullanımı hakkında şu yazı içerisindeki Hijackthis kısmını okuyabilirsiniz. Ayrıca alt kısımda da işinizi görecek kadar bahsettim ancak yanlış birşey yapmamak için verdiğim linkten sistem dosyaları ile zararlı dosyaları ayırt etmeyi öğrenebilirsiniz.
Bu program bilgisayarınızda açılışta veya diğer bazı kurulumlarla çalışan yazılımları detaylı bir şekilde görebileceğiniz ve bu girdileri temizleyebileceğiniz programdır. Ancak dikkatli kullanılması gerekir sistemsel hatalara sebep olabilirsiniz. Bu yüzden Aşağıda Dökümlerini gösterdiğim satırların arasından sadece Kırmızı olarak işaretlenmiş satırları temizleyin.

Programı Açtıktan sonra Do a system scan and save a logfile butonuna basalım ve Scan butonuna basalım çıkan değerler arasında aşağıda gösterdiğim kırmızı ile işaretli girdiler gibi girdiler varsa başlarındaki kutucuları dolduralım. Ama sadece kırmızı ile gösterdiğim satırlara benzer girdiler varsa bunları işaretleyin. Bir kaç farklı log dosyasını birleştirdim kırmızı ile gösterdiklerimi işaretledikten sonra fixleme yapacağız.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 14:19:31, on 22.04.2014
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Internet Explorer v10.0 (10.00.9200.16750)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:Windowssystem32Dwm.exe
C:WindowsExplorer.EXE
C:Windowssystem32taskhost.exe
C:Program FilesMicrosoft Security Clientmsseces.exe
C:Program FilesCommon FilesJavaJava Updatejusched.exe
C:Program FilesNokiaNokia PC Suite 7PCSuite.exe
C:Windowssystem32SearchProtocolHost.exe
C:Windowssystem32SearchFilterHost.exe
C:Program FilesCommon FilesJavaJava Updatejucheck.exe
C:UsersCANAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersCANAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersCANAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe
C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe
C:UsersCANDownloadsHijackThis (1).exe

R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R0 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName =
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.co.uk ( Bu Google olarak verilen girdiler bilgisayarınızdan Google sitesinin ip adresine ve site yani domain ismine girişinizi engellemek amacı ile yapılmıştır. bu adreslere girmeye çalıştığınızda Spam Programın belirlediği adrese yönlendirilirsiniz.)
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.tr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 google.com.tr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.at
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.be
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ca
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ch
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.cz
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.it
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.ma
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.nz
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.ve
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.za
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ar
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.au
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.br
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.co
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.eg
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.gt
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.mx
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.my
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.cl
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.de
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.dk
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.es
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.fi
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.fr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ie
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.it
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.nl
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.pl
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.pt
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.se
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.in
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.pk
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.af
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.il
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.id
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.vn
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.th
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.bd
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.za
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ph
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.lk
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.kr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.sa
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.dz
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.qa
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ng
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.sg
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.jp
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.kw
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.gr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.et
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.iq
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.bh
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.kh
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ro
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.tn
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.tw
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.np
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ge
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.hk
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.jo
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.no
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.hu
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.ke
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ua
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.az
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.pe
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.cl
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ly
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.bg
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.ve
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.gh
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.sk
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.cr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.am
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.co.nz
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.com.ec
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.ba
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.google.kz
O1 – Hosts: 88.150.132.58 yandex.com.tr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.yandex.com.tr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 www.bing.com.tr
O1 – Hosts: 88.150.132.58 bing.com.tr
O2 – BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper – {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} – C:Program FilesJavajre7binssv.dll
O2 – BHO: Windows Live ID Sign-in Helper – {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} – C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedWindows LiveWindowsLiveLogin.dll
O2 – BHO: SkypeIEPluginBHO – {AE805869-2E5C-4ED4-8F7B-F1F7851A4497} – C:Program FilesSkypeToolbarsInternet ExplorerSkypeIEPlugin.dll
O2 – BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper – {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} – C:Program FilesJavajre7binjp2ssv.dll
O4 – HKLM..Run: [MSC] “C:Program FilesMicrosoft Security Clientmsseces.exe” -hide -runkey
O4 – HKLM..Run: [Adobe ARM] “C:Program FilesCommon FilesAdobeARM1.0AdobeARM.exe”
O4 – HKLM..Run: [SunJavaUpdateSched] “C:Program FilesCommon FilesJavaJava Updatejusched.exe”
O4 – HKCU..Run: [PC Suite Tray] “C:Program FilesNokiaNokia PC Suite 7PCSuite.exe” -onlytray
O8 – Extra context menu item: Microsoft Excel’e Gö&nder – res://C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11EXCEL.EXE/3000
O9 – Extra button: Skype Click to Call – {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} – C:Program FilesSkypeToolbarsInternet ExplorerSkypeIEPlugin.dll
O9 – Extra button: Araştır – {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} – C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11REFIEBAR.DLL
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:program filescommon filesmicrosoft sharedwindows livewlidnsp.dll
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:program filescommon filesmicrosoft sharedwindows livewlidnsp.dll
O11 – Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O16 – DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) – http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
O17 – HKLMSystemCCSServicesTcpip..{F9879D8A-12C1-4959-9D28-7F808FCF99EC}: NameServer = 208.67.222.222,208.67.220.220
O18 – Protocol: skype-ie-addon-data – {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} – C:Program FilesSkypeToolbarsInternet ExplorerSkypeIEPlugin.dll
O18 – Protocol: skype4com – {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} – C:PROGRA~1COMMON~1SkypeSKYPE4~1.DLL
O23 – Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) – Adobe Systems Incorporated – C:Program FilesCommon FilesAdobeARM1.0armsvc.exe
O23 – Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) – Adobe Systems Incorporated – C:Windowssystem32MacromedFlashFlashPlayerUpdateService.exe
O23 – Service: AMD External Events Utility – AMD – C:Windowssystem32atiesrxx.exe
O23 – Service: PnkBstrA – Unknown owner – C:Windowssystem32PnkBstrA.exe
O23 – Service: ServiceLayer – Nokia – C:Program FilesPC Connectivity SolutionServiceLayer.exe
O23 – Service: Skype Updater (SkypeUpdate) – Skype Technologies – C:Program FilesSkypeUpdaterUpdater.exe


End of file – 8054 bytes

Ayrıca diğer başka bir bilgisayarda karşılaştığım girdilerden sizin bilgisayarınızda bulunabilir bunlardan da kırmızı ile gösterdiklerimden varsa HiJackThis ile aratmanızda çıkan sonuçları buradakilere göre kontrol ederek işaretleyin. 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 13:00:09, on 07.04.2014
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Internet Explorer v11.0 (11.00.9600.16521)
Boot mode: Normal
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe  http://www.searchandseek.com/?aff=3&shortcut=true
C:UsersHPAppDataLocalCRE
Running processes:
C:WindowsSysWOW64Rundll32.exe
C:Program Files (x86)SkypePhoneSkype.exe
C:Program Files (x86)Common FilesJavaJava Updatejusched.exe
C:Program Files (x86)CyberLinkYouCamYCMMirage.exe
C:Program Files (x86)AveaConnectionManagerAvea_Launcher.exe
C:Program Files (x86)Hotspot Shieldbinhsscp.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPAppDataLocalGoogleChromeApplicationchrome.exe
C:UsersHPDownloadsHijackThis.exe

R1 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Page_URL = http://www.delta-homes.com/?type=hp&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX (Bakın www.delta-homes.com’da bu tür spam adreslerdendir sizin tarayıcınızda hangi sayfa açılıyor ise bunlar buralarda görünecektir temizleyiniz.)
R1 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Search_URL = http://search.delta-homes.com/web/?type=ds&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX&q={searchTerms}
R1 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = http://search.delta-homes.com/web/?type=ds&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX&q={searchTerms}
R0 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.searchandseek.com/?aff=3
R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Page_URL = http://www.delta-homes.com/?type=hp&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX
R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Default_Search_URL = http://search.delta-homes.com/web/?type=ds&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX&q={searchTerms}
R1 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = http://search.delta-homes.com/web/?type=ds&ts=1388690617&from=wpm0102&uid=HitachiXHTS545050B9A300_111020PBN408P7GVSGPEX&q={searchTerms}
R0 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.searchandseek.com/?aff=3
R0 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearch,SearchAssistant = 
R0 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerSearch,CustomizeSearch = 
R0 – HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page = C:WindowsSysWOW64blank.htm
R0 – HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = 
R3 – URLSearchHook: Hotspot Shield Toolbar – {c95a4e8e-816d-4655-8c79-d736da1adb6d} – C:UsersHPAppDataLocalLowHotspot_ShieldprxtbHot0.dll
F2 – REG:system.ini: UserInit=userinit.exe
O2 – BHO: AcroIEHelperStub – {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} – C:Program Files (x86)Common FilesAdobeAcrobatActiveXAcroIEHelperShim.dll
O2 – BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper – {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} – C:Program Files (x86)Javajre7binssv.dll
O2 – BHO: Windows Live ID Oturum Açma Yardım Aracı – {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} – C:Program Files (x86)Common FilesMicrosoft SharedWindows LiveWindowsLiveLogin.dll
O2 – BHO: SkypeIEPluginBHO – {AE805869-2E5C-4ED4-8F7B-F1F7851A4497} – C:Program Files (x86)SkypeToolbarsInternet Explorerskypeieplugin.dll
O2 – BHO: Hotspot Shield – {c95a4e8e-816d-4655-8c79-d736da1adb6d} – C:UsersHPAppDataLocalLowHotspot_ShieldprxtbHot0.dll
O2 – BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper – {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} – C:Program Files (x86)Javajre7binjp2ssv.dll
O3 – Toolbar: Hotspot Shield Toolbar – {c95a4e8e-816d-4655-8c79-d736da1adb6d} – C:UsersHPAppDataLocalLowHotspot_ShieldprxtbHot0.dll
O4 – HKLM..Run: [SunJavaUpdateSched] “C:Program Files (x86)Common FilesJavaJava Updatejusched.exe”
O4 – HKLM..Run: [mobilegeni daemon] C:Program Files (x86)MobogenieDaemonProcess.exe
O4 – HKCU..Run: [Google Update] “C:UsersHPAppDataLocalGoogleUpdateGoogleUpdate.exe” /c
O4 – HKCU..Run: [DAEMON Tools Lite] “C:Program Files (x86)DAEMON Tools LiteDTLite.exe” -autorun
O4 – HKCU..Run: [DAEMON Tools Ultra Agent] “C:Program Files (x86)DAEMON Tools UltraDTAgent.exe” -autorun
O4 – HKCU..Run: [SpeedUpMyComputer] C:Program Files (x86)SmartTweak SoftwareSpeedUpMyComputerSpeedUpMyComputer.exe /ot /as
O4 – HKCU..Run: [NextLive] C:WindowsSysWOW64rundll32.exe “C:UsersHPAppDataRoamingnewnext.menengine.dll”,EntryPoint -m l
O4 – HKCU..Run: [Skype] “C:Program Files (x86)SkypePhoneSkype.exe” /minimized /regrun
O4 – HKCU..Run: [BackgroundContainer] “C:WindowsSysWOW64Rundll32.exe” “C:UsersHPAppDataLocalConduitBackgroundContainerBackgroundContainer.dll”,DllRun
O4 – HKUSS-1-5-19..Run: [Sidebar] %ProgramFiles%Windows SidebarSidebar.exe /autoRun (User ‘Local Service’)
O4 – HKUSS-1-5-19..RunOnce: [mctadmin] C:WindowsSystem32mctadmin.exe (User ‘Local Service’)
O4 – HKUSS-1-5-20..Run: [Sidebar] %ProgramFiles%Windows SidebarSidebar.exe /autoRun (User ‘NETWORK SERVICE’)
O4 – HKUSS-1-5-20..RunOnce: [mctadmin] C:WindowsSystem32mctadmin.exe (User ‘NETWORK SERVICE’)
O4 – Global Startup: Launcher.lnk = C:Program Files (x86)AveaConnectionManagerAvea_Launcher.exe
O8 – Extra context menu item: Microsoft Excel’e Gö&nder – res://C:PROGRA~2MICROS~1OFFICE11EXCEL.EXE/3000
O9 – Extra button: Skype Click to Call – {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} – C:Program Files (x86)SkypeToolbarsInternet Explorerskypeieplugin.dll
O9 – Extra button: Araştır – {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} – C:PROGRA~2MICROS~1OFFICE11REFIEBAR.DLL
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:program files (x86)common filesmicrosoft sharedwindows livewlidnsp.dll
O10 – Unknown file in Winsock LSP: c:program files (x86)common filesmicrosoft sharedwindows livewlidnsp.dll
O11 – Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O16 – DPF: {2E8655A5-AF65-4BAC-8207-A17C6AF2987C} (ActiveXControl Control) – http://www.ttnet.com.tr/ZeroTouch/TTNETMD.cab
O16 – DPF: {84BE32C1-E27D-4361-AA8C-5074C2CF4A10} (AmxIE Control) – http://78.186.179.110/AmxIE.cab
O16 – DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) – http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
O17 – HKLMSystemCCSServicesTcpip..{B1062698-AA8E-4A1F-A0EA-7BB1BAFA4DAA}: NameServer = 4.2.2.1,4.2.2.2
O18 – Protocol: skype-ie-addon-data – {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} – C:Program Files (x86)SkypeToolbarsInternet Explorerskypeieplugin.dll
O18 – Protocol: skype4com – {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} – C:PROGRA~2COMMON~1SkypeSKYPE4~1.DLL
O23 – Service: @%SystemRoot%system32Alg.exe,-112 (ALG) – Unknown owner – C:WindowsSystem32alg.exe (file missing)
O23 – Service: Disc Soft Bus Service – Disc Soft Ltd – C:Program Files (x86)DAEMON Tools UltraDiscSoftBusService.exe
O23 – Service: @%SystemRoot%system32efssvc.dll,-100 (EFS) – Unknown owner – C:WindowsSystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32fxsresm.dll,-118 (Fax) – Unknown owner – C:Windowssystem32fxssvc.exe (file missing)
O23 – Service: Google Güncelleme Hizmeti (gupdate) (gupdate) – Google Inc. – C:Program Files (x86)GoogleUpdateGoogleUpdate.exe
O23 – Service: Google Güncelleme Hizmeti (gupdatem) (gupdatem) – Google Inc. – C:Program Files (x86)GoogleUpdateGoogleUpdate.exe
O23 – Service: Hotspot Shield Service (hshld) – AnchorFree Inc. – C:Program Files (x86)Hotspot Shieldbincmw_srv.exe
O23 – Service: Hotspot Shield Tray Service (HssTrayService) – Unknown owner – C:Program Files (x86)Hotspot ShieldbinHssTrayService.EXE
O23 – Service: Hotspot Shield Monitoring Service (HssWd) – Unknown owner – C:Program Files (x86)Hotspot Shieldbinhsswd.exe
O23 – Service: @%SystemRoot%system32ieetwcollectorres.dll,-1000 (IEEtwCollectorService) – Unknown owner – C:Windowssystem32IEEtwCollector.exe (file missing)
O23 – Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) – Unknown owner – C:Windowssystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) – Unknown owner – C:WindowsSystem32msdtc.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%System32netlogon.dll,-102 (Netlogon) – Unknown owner – C:Windowssystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) – Unknown owner – C:Windowssystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32Locator.exe,-2 (RpcLocator) – Unknown owner – C:Windowssystem32locator.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%system32samsrv.dll,-1 (SamSs) – Unknown owner – C:Windowssystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: Skype C2C Service – Skype Technologies S.A. – C:ProgramDataSkypeToolbarsSkype C2C Servicec2c_service.exe
O23 – Service: Skype Updater (SkypeUpdate) – Skype Technologies – C:Program Files (x86)SkypeUpdaterUpdater.exe
O23 – Service: @%SystemRoot%system32snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) – Unknown owner – C:WindowsSystem32snmptrap.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32spoolsv.exe,-1 (Spooler) – Unknown owner – C:WindowsSystem32spoolsv.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%system32sppsvc.exe,-101 (sppsvc) – Unknown owner – C:Windowssystem32sppsvc.exe (file missing)
O23 – Service: software services (svcgdp) – Beijing Xing Technology Co., Ltd. – C:Program Files (x86)Software Platesvcgdp.exe
O23 – Service: Toolbar Service (TBSrv) – ClientConnect Ltd. – C:Program Files (x86)TbccintToolbarServiceToolbarService.exe
O23 – Service: @%SystemRoot%system32ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) – Unknown owner – C:Windowssystem32UI0Detect.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%system32vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) – Unknown owner – C:Windowssystem32lsass.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%system32vds.exe,-100 (vds) – Unknown owner – C:WindowsSystem32vds.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32vssvc.exe,-102 (VSS) – Unknown owner – C:Windowssystem32vssvc.exe (file missing)
O23 – Service: @%SystemRoot%system32WatWatUX.exe,-601 (WatAdminSvc) – Unknown owner – C:Windowssystem32WatWatAdminSvc.exe (file missing)
O23 – Service: @%systemroot%system32wbengine.exe,-104 (wbengine) – Unknown owner – C:Windowssystem32wbengine.exe (file missing)
O23 – Service: @%Systemroot%system32wbemwmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) – Unknown owner – C:Windowssystem32wbemWmiApSrv.exe (file missing)
O23 – Service: @%PROGRAMFILES%Windows Media Playerwmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) – Unknown owner – C:Program Files (x86)Windows Media Playerwmpnetwk.exe (file missing)
O23 – Service: Wpm Service (Wpm) – Cherished Technololgy LIMITED – C:ProgramDataWPMwprotectmanager.exe
O23 – Service: WTGService – Unknown owner – C:Program Files (x86)AveaConnectionManagerWTGService.exe


End of file – 11256 bytes

Şimdi yukarıda kırmızı olarak belirttiğim girdileri işaretlediğinize göre Fix checked butonuna basalım. (Bu şekilde işaretlediğiniz girdiler silinecektir.)
Ayrıca Elle silmeniz gereken Klasörler Combofix temizlese dahi içerisinde bazı dosyalar kalabilir. Bunlarıda tespit ederek temizleyin.

C:END
c:program files (x86)SearchAndSeeksqlite3.exe (Özellikle bu klasördeki kalanları silin)
c:programdataMicrosoftWindowsStart MenuProgramsInternet Explorer.lnk
C:w7lxe-v10.exe
c:w7lxe-v10.exew7lxe-v10.exe
Bu dosyaları silme sırasında silinmeme hatası alırsanız Güvenli Kip’te bilgisayarınızı açarak temizleyin. Yada Combofix’i Güvenli Kipte çalıştırın.

Msconfig’den Başlangıçta Devreye giren Dosyaları Temizleme;

Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızın açılışında devreye giren programları da temizlemeniz gerekmektedir.

Bunlardan herhangi bir tanesi bir yerlerde silmediğiniz bir dosyanın çalışmasına sebep olursa yaptığınız tüm işlemler boşa gidip tekrar spam program kendini onarma işlemi yaptırabilir bu sebeple Başlat’a basalım ve msconfig yazıp entere basalım.

Açılan ekranda Başlatma sekmesi altında bulunan listenin içerisindeki BackgroudContainer sekmesinin başındaki tiki kaldıralım. (Conduitin getirdiği bir servistir.)

Ayrıca Hizmetler sekmesine basalım ve burada Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle seçeneğini işaretleyelim.
Daha sonra Hotspot Shield Service, HotSpot Shield Tray Service, Hot Spot Shield Monitoring Service ve Toolbar Service, software services, (HotSpot ile yasaklı sitelere giriş yapılmaktadır ancak bu servisin parasını ödemediniz taktirde sürekli reklam gösterimleri ile bilgisayarınızda istemediğiniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.) Daha düzgün bir VPN servisi kullanmak isterseniz şu yazımdan ücretsiz sınırsız reklamsız bir VPN ağına sahip olabilirsiniz.)
Uygula Tamam diyelim ve bilgisayarı daha sonra başlat diyerek yeniden başlatmayı atlayalım.
Ancak bu ekranda sizin bilgisayarınızdaki Tarayıcılarınızda istemediğiniz sayfaların çıkmasına sebep olan hizmetleride devre dışı bırakabilirsiniz.
Kapattığınız Hizmetler ve Başlatma sekmelerinin altında eğer backgrounContainer gibi bir servis yok ise veya başlatta bununla ilgili olarak C:UsersKullanıcı AdıAppDataLocalConduitBackgroudContainerBackgroundContainer.dll başlatmada sorun gibi bir uyarı almazsanız aşağıdaki adımları BackgorundContainer sorunu çözümü kısmını yapmanıza gerek yoktur.
BackgroundContainer.dll Başlatmada sorun Rundll Hatası belirtilen Modül bulunamadı Hatası Çözüm:
Bu hata ile karşılaşacak olursanız (Bu hata işlemleri bitirdikten sonra bilgisayarı birkez yeniden başlattıktan sonra ortaya çıkacaktır.) diye bunun çözümünü de yazıyorum.
Başlattan Regedit yazalım ve enter’a basalım.
Açılan pencerede Sol menüdeki listeden Bilgisayar’ı seçelim ve Düzen sekmesinden Bul’a girelim.
Bul kısmında backgroundcontainer diye yazıp Sonraki Bul’a basalım.
Size bu dosya ismine ait dosyaların hangi klasör içerisinde bulunduğunu sol menüde gösterecektir. Bu klasörleri silelim. (Sol menüde Dosyayı açık olarak gösterir ve biraz daha koyu bir çerçeveye alır. sağ taraftaki ekranda ise daha büyük bir pencere vardır; sağ taraftaki pencere içerisinde o isimli dosyayı gösterir ya o dosyanın bulunduğu klasörü komple silin yada sistemle alakalı olduğunu düşünüyorsanız sadece aradığınız dosyayı silin. Sorumluluk size ait. daha sonra F3 tuşu ile aramaya yani bir sonraki o isme sahip dosyaları bulup temizlemeye devam edelim. Ayrıca Conduit ismini de tekrardan aratın. Bunlarada aynı işlemleri uygulayın.

Tarayıcı Kısayollarını Düzenleme;

Google Chrome veya Diğer tarayıcılarınızın masaüstü kısayolları veya başlat çubuğundaki kısayollarının üzerlerine sağ tıklayayıp özellikler penceresini açtığınızda
Hedef kısmının karışısındaki kutucukta eğer o programın kurulu olduğu dizin adresi haricinde http://www.searchandseek.com/?aff=3&shortcut=true gibi ibareler bulunuyorsa bunları temizleyip uygula deyiniz.
Bunları temizlemez iseniz programı başlattığınızda program internet tarayıcı olduğu için hedef adresine spam programın bulaştırmış olduğu web adresini algılayıp o adresi ana sayfa olarak açacaktır. Bunları temizleyiniz.
Ayrıca Varsayılan Ana Sayfanızı ve Varsayılan Arama Motoru Yöneticisini değiştirmeniz gerekir bunları Google Chrome’da sağ üst köşedeki 3 parelel çizgili butonu kullanarak Ayarlar bölümüne girebilirsiniz. Bu ayarlar ekranının içeirisinde bulunan Başlangıçta bölümünün içerisinde Belirli bir sayfayı aç yada sayfaları aç seçeneğinin sağında bulunan seçeneği kullanarak ayarlayabilirsiniz.
Google adres girme çubuğundan daha önce yaptığınız gibi aramaları Google üzerinden yapabilmek için yapmanız gereken ise yine Ayarlar ekranında ARAMA bölümünün Bulunun iki seçenekten gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz GOOGLE olarak seçmeniz ve Arama motorlarını yönet bölümününde bulunun Arama motorları seçenekleri arasında GOOGLE’ın üzerinde fare ile geldiğinizde belirecek olan Varsayılan Olarak butonuna basmanız gerekmektedir. Ayrıca üzerine geldiğiniz diğer arama motorlarını da buradan silebilirsiniz.
Google Chrome Eklentilerisini Silme hakkında biraz daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Resimler ile anlatım yapmayı uygun görmedim. Çünkü bu tür spam programlarla kısa süre içerisinde daha birçok kez karşılaşacaksınız bu yüzden gerçekten dikkat ederek bu işlemleri yaptığınızda hem işletim sisteminizin çalışmasında gerekli olan yada olmayan girdilerin biçimlerini deneyimleyerek görecek okuyacak bu isimler ile tanışıp bu sorunları daha rahat çözebilirsiniz diye düşünüyorum… Son olarak birde DNS’i otomatik olarak ayarlayın. =)