Google Chrome’a Sık Kullanılanları (Yer İmlerini) Aktarma Alma

Google Chrome‘a Firefox, İnternet Explorer, Opera gibi tarayıcılardan yer imlerinizi yani sık sık girdiğiniz favori siteleriniz aktarmak için yapmanız gerekenlerden aşağıda sırası ile gösterilmiştir.

Google Chrome’a aktarma;

  1. Öncelikle Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza indirdikten sonra Google ayarlar sayfasına ulaşmanız gerekmekte bunun için Google Chrome penceresini kapatma düğmesinin altında bulunan seçenekler düğmesine tıklayalım.
  2. Ayarlara giriş yapalım açılan ekranın alt kısmında göreceğiniz Kullanıcılar Bölümünün içerisinde bulunan Yer işaretlerini ve ayarlarını içe aktar seçeneği butonunu kullanarak açılan ekranda sisteminizde kurulu olan Tarayıcıların hangisinden aktarma yapacaksanız onu seçin.
  3. Peki hangileri seçmeniz gerektiği konusunda kararsız kalırsanız seçeceğiniz öğelerin ne anlama geldiğine dair aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.
Tarama geçmişi; Daha önce kullandığınız yada bilgilerin alınmasını istediğiniz tarayıcıda gezdiğiniz sitelerin adreslerinin alınması için.
Sık/kullanılanlar; Alınacak tarayıcıda favori, yer imleri veya sık ziyaret edilen kullanılan bilgilerinizin çekilmesini sağlayacak olan öğe.
Kayıtlı Şifreler; Daha önce kullandığınız tarayıcıda giriş yapılarak ulaşılan sayfalardaki şifrelerinizin eğer kayıtlı ise alınmasını sağlayacak öğe.
Arama Motorları; Tarayıcınızda kullandığınız arama motorları ile ilgili bilgileri çekecektir.
Yukarıda açıklaması verilen öğeler arasında hangileri size lazım ise onun başına tik işareti koyarak istediğinizi aktarabilirsiniz.
Böylelikle internet tarayıcınızı daha verimli ve daha hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.