Google Amp Kaldırma İptal Nasıl Yapılır?

Sitenize AMP yani Accelerated Mobile Pages Hızlandırılmış Mobil Bağlantı desteğini eklediniz ve Google’ın henüz yeni desteklediği bu teknoloji sayesinde siteniz inanılmaz derecede hızlandı.

Ancak siteniz kendinize özgün olan görünümünü kaybetti ve reklamları da yavaş açılmaya başladı. Bir süre denediniz indexlerinizi aldınız Hitlerinizde inanılmaz arttı ancak Adsense Reklamlarının yerleşimlerini yapmış olmanıza rağmen gelirleriniz de inanılmaz düşmeye başladı ve AMP denilen icattan kurtulmak istiyorsunuz. Ama tekrardan normale dönmek istediniz ancak bu seferde aklınızda soru işaretleri oluşmaya başladı.

İşte 404 sayfası oluşurmu. Amp’ı iptal edersem Amp’a dönüşmüş olan indexlerim kaybolurmu veya Arama Motoru sıralamam düşermi gibi.

Biraz iddialı konuşuyor olabilirim ancak ben kendi sitemde herhangi bir yan etki görmediğim gibi reklam tıklamalarımda normale dönmeye başladı.

Hatta bazı başlıklarda sıralamam yükseldi. (Gaza getirme gibi bir amacım yok sizleri.)

“Eklediğiniz eklentileri Etkisizleştirin yeterli.”

Google sonuçta internet aleminin Amcası bize şöyle yapın diyor ancak her işe karışması gereksiz diye bakıyorum.

Sonuçta internet özgürdür. Herşey kullanıcı değildir ve herşey hızda değildir. Herşey olmayan kısımlarda Sitemin URL’sinin google.com’un içeriği gibi görünmemesi veya reklamların görünmesi gereken yerlerde görünmemesi gibi şeyler katılabilir.

Allasen yavaş internet diye bişeymi kaldı benim sitem araştırmaya dayalı ve internet kullanan adam Edge çekerken internete girmek zaten istemez. O halde Amp’a ne gerek var. Şöyle bir teknoloji geliştirsin Eywallah. Siteye giren adamın bağlantı hızına göre düşük boyutlu sayfalar veya büyük boyutlu kendi tasarımımız olan daha farklı sayfaların açılması olabilir. Yani bu teknoloji bu şekilde gelişecekse böyle olmamalı diye düşünüyorum. Herneyse Eklentileri Etkisizleştirin Amp’a Elveda Diyin.