Gizli Numara Nasıl Aranır, Özel Numara Nasıl Aranır

Gizli Numara Nasıl Aranır, Özel Numara Nasıl Aranır; gibi sorulara cevap bulmak istiyorsanız bu yazımız ile bu konu hakkında kafanıza takılanları net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Gizli numara denince akla Özelden Nasıl Aranır, Gizliden Nasıl Aranır ve Gizli Numara Nasıl Aranır gibi konular gelmektedir.

Türkiye bulunan Telefon Operatörleri Turkcell, Avea, Turk Telekom ve Vodafone üzerinden gelen Özel – Gizli Numara veyahut gizli numaraları geri aramak mümkün değildir. Ancak bu gibi aramaları engelleyebilirsiniz.

Özel Numara Açma-Kapatma, Özelden, Gizliden Arama

Özele Açma veya Kapatma işlemini daha önce yazımızda anlatmıştık. Bu yazıdan faydalanarak Özel Numara ile numarasını gizleyip arayanların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde siz Özelden Arama Yapma veya Gizliden Arama yapmak istersenizde aynı konu içerisinde bunu daha önce açıklamıştık. Bu sebeple Özel Numarayı geri aramanız mümkün değildir. Sadece bu aramaları cevapayabilir, sizde özelden arama yapabilir veya özele telefonunuzu kapatabilirsiniz. Bu gibi ayarlamaların şekli Operatöre göre farklılık göstermektedir. Yukarıdaki verdiğim linkten ulaşıp detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Artı bu şekilde aramaların kayıtları Operatörünüz de tutulmaktadır ve illa bu bilgiye ulaşmanın bir yöntemini arıyorsanız Avukatlar ile görüşebilirsiniz.

Ancak yinede bu şekilde aramalardan kurtulmak için yapmanız gerekecek en basit çözüm telefonunuzu özele kapatmaktır.