Afolog

Facebook Messenger Sürekli Açık Çıkış Yapma Oturum Kapatma

Facebook Messenger Sürekli Açık Online Gözüküyorsa Çıkış Yapmadan Oturum Kapatın.

Facebook Sohbet Chat ve Facebook Messenger sürekli açık olarak görünüyor ise ve Çıkış Yapma Oturum kapatma Butonlarını bulamadınız veya Çevrimdışı olarak görünmüyorsanız Sürekli Online problemini çözmek için aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

Facebook Uygulamasında Oturum Kapatma Çıkış yapma Sürekli Online Sorunu;

Bilindiği gibi Facebook Messenger olmadan Telefon üzerinden Facebook Mesajlaşmayı yani sohbeti kullanamıyorsunuz. Bu yüzden Telefonunuza indirdiğiniz Facebook Messenger uygulamasında oturum kapatmanız gerektiğinde uygulamanın verisini silmeniz gerekecektir. Bunu yapamayan arkadaşlar için hazırlamış olduğum şu yazıdan yararlanabilirler.

Vermiş olduğum linkteki adımları gerçekleştirdiniz ve oturumunuzu kapattığınızı varsayıyorum.

Ama hala facebook uygulamasını açtığınızda başka bir profilden kendi profilinize baktığınızda Facebook’ta Site veya Mobil bilgileri ile online olarak gözükenler içinde aşağıdaki adımları takip ederek gerekli Offline olarak gözükme veya Facebook uygulamasını açtığınızda Online yani çevrim içi olarak gözükmenizi de engelleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları gerçekleştirdiğiniz Facebook Sohbettende oturumunuzu komple kapatmış olursunuz.

  1. Telefonumuzdan Facebook uygulamasına giriş yapalım
  2. Açılan ekranın sağ üst kısmından Sohbet’e girelim.
  3. Bu ekranda daha önceden sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızı görürsünüz sağ üst kısmında Dişli simgesine basalım ve Facebook sohbet Açık işaretli olarak gözükecektir. Açık olması sizin Facebook uygulamasını açtığınızda kişilerin sizin online olduğunuzu göreceği anlamına gelmektedir.
  4. Buradaki Tiki kaldıralim ve 5 10 dk gibi bir süre beklediğimizde artık Offline yani Çevrim Dışı olursunuz ve kimse sizin Facebookta olduğunuzu görmez.
Resim 1
Facebook Sohbet Sürekli Online Açık Görünüyor Sorunu Çözüm

Ayrıca Facebook Uygulaması Haricinde Messenger’dan da bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yapmanız gereken Messenger uygulamasını açıp 3. sekmeye girip Messenger/Aktif Kısmında Bulunan yerden yani Aktif’e basın.
Daha sonra Mobil olan kısmın karşısında olan yeri Kpt durumuna getiriniz.
Bu şekilde telefonunuzu her açtığınıda yani ekran kilidini açtığınızda online olarak gözükmezsiniz.
Yani Online görünme sebebi Messenger’dan kaynaklanmaktadır.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Facebook sitesinde Telefondan Messenger’a girsenizde Girmeseniz de Ekranı Açtığınızda (Messenger üzerinde oturum açık ama aktif kısmı Kpt iken dahi) 1 dk önce görüldü gibi bir ibare çıkmaya devam edebilir ama online gözükmezsiniz denemedim kontrol ediniz. Ayrıca şunu da belirteyim bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde anlık olarak etkisini göremeyebilirsiniz biraz beklemenizde fayda var. 

 

Kategoriler
Ana Sayfa