Facebook Oyunlar Çalışmıyor Flash Player Shockwave Hatası Sorunu Düzeltme

Kullandığınız Google Chrome, Firefox veya İnternet Explorer ile beraber çalışan Adobe firmasına ait Flash Player ve Shockwave gibi eklentilerin zamanla Bozulması ve Facebook gibi sitelerde oyun veya benzeri uygulamalara girmeme sorunu meydana gelmekte.

Bu gibi bir sorununuz olduğunda aldığınız benzer uyarılar eklenti çalışmayı durdurdu Shockwave Durdu veya Flash Player Durdu gibi hatası alırsınız. Bu hatanın sebebi zamanla kullandığınız tarayıcılarda ki Shockwave veya Flash Player eklentilerinin bozulmasıdır. Bu hatayı gidermek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

;

Ardından kurulumları sırası ile yapın ve ancak kurulumlara başlamadan önce tarayıcınızı yani Firefox veya İnternet Explorer’i kapatın. Kurulum tamamlandıktan sonra yeniden istediğiniz sayfadaki eklentiyi yani oyunları veya uygulamaları özellikle facebookta aldığınız oyun hataları oyunların açılmaması sorunu ortadan kalkacaktır. Eğer Flash Player ve Shockwave Kurulumu sırasında Hata alır veya kurulmuyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hiç bir uygulama açık değilken tekrar indirip tekrardan tarayıcıları kapatıp kurulum gerçekleştirin.