[t4b-ticker]
 • Anasayfa
 • /

 • Diğer
 • /

 • Facebook Messenger Yüklemeden Gelen Mesajları Okumak

Facebook Messenger Yüklemeden Gelen Mesajları Okumak

Bildiğiniz gibi Facebook yeni çıkardığı Facebook Messenger’ı telefonunuza kurmadan Facebook’a gelen mesajları okuma özelliğini iptal etti ve sadece Faceebok Messenger üzerinden okumanıza izin vermeye başladı. Facebook Messenger yüklemeden Facebok’tan gelen mesajları okumak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin;

Bu durum sonucunda Facebook Messenger’ı herkes telefonuna yüklemek zorunda kaldı.
Hatta bir çok sitede ilk önce mesajı açın sonra Google Play Store’a girip geri dönünce oluyor falan diye haberler var ancak ne kadar doğru hiç incelemedim.

Benim Çözümümde ise telefonunuza bir uygulama kurmanız gerekmekte ve aynı Messenger’dan geliyormuş gibi mesajlarınızı okuyabilmenize ve cevaplayabilmenize olanak tanıyor ve Çıkış yapma butonuda mevcut (Şu yazımda Andorid telefonlar için Facebook Messenger’dan oturum kapatma veya hesap değiştirme ve çıkış yapma hakkında bilgi vermiştim.) ve Özellikle birazdan anlatacağım yöntem ile iPhone Kullanıcıları içinde Facebook Messenger’dan çıkış yapma özelliği kazanılmış oluyor ve daha düşük model telefonlar içinde hızlı bir uygulama ayrıca ücretsiz sms ile sms hakkınız olmasa bile internet üzerinden arkadaşlarınıza SMS gönderimi sağlayabiliyor. Bu yüzden Facebook Messenger’a Alternatif olarak değerlendirilebilir.

ICQ Kayıt Olma

 • Öncelikle https://www.icq.com/join/en adresine giriş yapalım ve burada bulunan First Name (İsminiz) Last Name (Soyadınız) kısmını dolduralım ve I don’t have a mobile phone number’a basalım ve kullandığımız bir e-posta girelim ICQ’ya giriş için şifremizi oluşturalım. Daha sonra mailinize ICQ’da bir mail gelecektir.
 • Bu maili açalım ve Thanks for joining ICQ.
 • Click here to complete your ICQ registration. yazan kısıma tıklayalım ve kaydımızı onaylayalım.
 • Daha sonra sağ üst kısımdan login yazan yere basalım ve mail adresimiz ve belirlediğimiz şifre ile giriş yapalım.
 • Sayfanın alt kısmında çıkan Chat with Your Friends yazan yere basalım ve oradan da mail adresimiz ve icq şifremizle giriş yapalım. ICQ chat açıldıktan sonra sağ alt kısmında Facebook Connect denilen yere basıyoruz. Facebook hesabımızın o anda o tarayıcı üzerinde açık olması gerekmektedir. Buradan açtığınız taktirde rahat bir şekilde Gelen pencerelerdeki onay mesajlarını Continue diyerek onaylayalım. Artık bu küçük pencereden facebook arkadaşlarınıza mesaj yazabilirsiniz.
 • Ardından bu özelliği modil olarakta kullanmak için telefonumuza iPhone için şu sayfa Android için şu sayfadan indirme işlemini gerçekleştirelim.
 • Ayrıca Windows Mobile veya Blackberry telefonlar içinde mevcut olan linkleri ICQ’nun sayfasından edinebilirsiniz.
 • Telefonumuza inen uygulamayı açıp telefon numaramızı yazdıktan sonra Ayarlar sekmesine gelelim. ICQ hesabı bağla seçeneğini kullanalım ve Facebook bağlantılarımızı da içeren hesabı mobil uygulamaya dahil edelim. Ardından Online olan kişileri görüntülediğiniz yerde Facebook isimlerini arattığınız taktirde Facebook arkadaşlarınızı da görebilirsiniz. Ayrıca mesajları da okuyup gönderebilirsiniz.
 • Evet Yapacağınız işlemler bu kadar daha sonra Facebook hesabının bağlantısını kesmek isterseniz Bilgisayarınıza ICQ programını indirin hesabınızı açın Menu üzerinden Settings… kısmına girin ve sekmelerden Account sekmesi içerisinde bulunan Facebook işaretinin yanındaki çarpıya basın ve ICQ ile hesap bağlantınızı kesin. Bu şekilde de mobil uygulamanıza da mesajlar gelmeyecektir. Artı bu indirdiğiniz programdan da tekrar hesabınızı bağlayabilirsiniz. Ayrıca hazırladığım videodan da bu işlemlerin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Bu sayede Facebook Messenger kullanım zorunluluğunuz ortadan kalkar ve gelen mesajları daha hızlı bir uygulama olan ICQ üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:03-09-2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?