Facebook Messenger Yüklemeden Gelen Mesajları Okumak

Bildiğiniz gibi Facebook yeni çıkardığı Facebook Messenger’ı telefonunuza kurmadan Facebook’a gelen mesajları okuma özelliğini iptal etti ve sadece Faceebok Messenger üzerinden okumanıza izin vermeye başladı. Facebook Messenger yüklemeden Facebok’tan gelen mesajları okumak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin;

Bu durum sonucunda Facebook Messenger’ı herkes telefonuna yüklemek zorunda kaldı.
Hatta bir çok sitede ilk önce mesajı açın sonra Google Play Store’a girip geri dönünce oluyor falan diye haberler var ancak ne kadar doğru hiç incelemedim.

Benim Çözümümde ise telefonunuza bir uygulama kurmanız gerekmekte ve aynı Messenger’dan geliyormuş gibi mesajlarınızı okuyabilmenize ve cevaplayabilmenize olanak tanıyor ve Çıkış yapma butonuda mevcut (Şu yazımda Andorid telefonlar için Facebook Messenger’dan oturum kapatma veya hesap değiştirme ve çıkış yapma hakkında bilgi vermiştim.) ve Özellikle birazdan anlatacağım yöntem ile iPhone Kullanıcıları içinde Facebook Messenger’dan çıkış yapma özelliği kazanılmış oluyor ve daha düşük model telefonlar içinde hızlı bir uygulama ayrıca ücretsiz sms ile sms hakkınız olmasa bile internet üzerinden arkadaşlarınıza SMS gönderimi sağlayabiliyor. Bu yüzden Facebook Messenger’a Alternatif olarak değerlendirilebilir.

ICQ Kayıt Olma

Bu sayede Facebook Messenger kullanım zorunluluğunuz ortadan kalkar ve gelen mesajları daha hızlı bir uygulama olan ICQ üzerinden kontrol edebilirsiniz.