Telefondan Facebook ve Facebook Messenger Nasıl Silinir (Kaldırılır)

Çoğu kişi telefonuna kurduğu uygulamaları kaldırmakta zorluk çektiği için Facebbok ve Messenger’i kaldırma hakkında sizlere resimli bir Facebook ve Messenger uygulamalarını silme rehberi hazırlamak istedim.

Öncelikle bu anlatımı Android Telefondan kaldırma işleminin nasıl yapıldığına dair olduğunu belirtmek isterim.
Facebook veya Messenger Uygulamasını kaldırmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Facebook ve Facebook Messenger Uyglaması Nasıl Silinir?

Telefonunuzdan Uygulamalar>Ayarlar>Uygulama Yöneticisi(Bazı Android telefonlarda Diğer Bölümünde olabilir S4’lerde olduğu gibi)>Yukarıdan Hepsi Sekmesine gelelim. (Sağdan sola doğru kaydırarak.)
Daha sonra alfabetik olarak sıralanmış olan uygulamalar içerisinden Facebook veya Facebook Messenger Uygulamasını kaldırmak için üzerine basalım ve Uygulamayı kaldır ibarelerini kullanabilirsiniz.

Resim 1
Facebook ve Facebook Messenger Kaldırma

Bu şekilde aynı işlemi Facebook Messenger Adlı uygulama içinde uyguladığınızda Messenger Silinicektir. Yani Uygulama yöneticisine girdiğinizde Facebook yerine Facebook Messenger’i bulmalısınız ve Kaldır demelisiniz. Silme işlemi bittikten sonra telefonunuzdan uygulamanın silindiğini görürsünüz Kolay gelsin.Eğer Sadece Facebook Messenger’dan Çıkış Yapmak yani Oturum Kapatmak İsterseniz Şu sayfadaki Bilgilerden yararlanabilirsiniz.