Facebook Virüsü Kendi Kendine Fotoğraf Video Paylaşım Yapıyor

Facebook kullanım yaparken karşılaştığımız en büyük problemlerden birisi de durduk yere Facebook hesabımıza bir şeylerin bulaşıp hesabımızda Facebook Kendi Kendine Paylaşım Yapıyor ve değişik Video ve Fotoğraf, Resim paylaşımları yapıp Tüm arkadaşlarınızı da bu Kadın Video ve Fotoğraflarında Etiketleyerek Facebook Profil sayfasında hiç de görmek istemediğimiz otomatik paylaşımlar yapan virüs veya değişik uygulamaların sebep olduğu ve bu paylaşımları silmeyi istediğinizde de silme kutularının açılmaması ne yaparsak yapalım bunları profil sayfamızdan kaldırılamaması sonucu sinirimizi bozan bir durumdur.
Facebook‘umuzun kendi kendine paylaşımları yapan uygulamaları tespit edip duvarınızda veya profil sayfanızda arkadaşlarınızı etiketleyen bu paylaşımları nasıl durdururuz ve bu paylaşımları nasıl sileriz detaylı bir yöntemden bahsedeceğim. Bu şekilde bir kere yaptığınızda tekrar bu şekilde reklam veya değişik video paylaşımları yapan ve arkadaşlarımızı etiketleyen uygulamaların önüne geçebileceksiniz.

Ayrıca yapılmış paylaşımları da silmemizi engelleyen şeylerin neler olduğunu görüp bunları da silmeyi göstericim.

Facebook Kendi Kendine Paylaşım Yapıyor Virüsünü Silme ve Kurtulma Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım;

Facebook’un Kendi Kendine Paylaşım Yapmasını Önlemek için Öncelikle Facebook sayfamızı açalım;

1- Sağ üst Köşeden Aşağı ok işaretine basarak Ayarlara girelim. 

Resim 1
Facebook Virüsünü Silme
2- Daha sonra sol tarafta bulunan hesabımıza erişim yetkisi olan uygulamaları görebilmek için Uygulamar Sekmesine basalım.
Resim 2
Facebook Virüsünü Silme
3- Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi hesabınıza erişimi olan uygulamaları görebilmek için ayarlar ekranından Sol tarafta bulunan Uygulamalar sekmesine giriş yapalım ve burada açılan kullandığınız uygulamaların sağ tarafındaki çarpı işaretine basarak bunları  kaldırma işlemi yapacağız. Ancak bu uygulamaların tüm hareketlerini silmek için çarpıya bastıktan sonra açılan ekranın içerisindeki hareketleri sil seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonra Kaldır butonuna basarak bunları kaldıralım.
Resim 3
Facebook Virüsünü Silme

Bu şekilde işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra tarayıcımızdaki gereksiz uzantıları silip hatta tarayıcımızı sıfırlama yaparak Profil sayfamıza girdiğimizde paylaşılmış ancak silinmesi engellenen paylaşımları silebiliriz.

Bu tarayıcı sıfırlama işlemini yapamayan arkadaşlar için daha önce yazmış olduğum şu yazıdan yararlanabilirler.
Google Chrome Kullananlar için Tarayıcı Sıfırlama
Firefox Kullananlar için Sıfırlama: Firefox ekranından Simge duruma küçül kapat ekranı kapla gibi seçeneklerin yakınında boş bir yere sağ tıklayın. Açılan menüden Menü Çubuğunu işaretleyin.
Daha sonra Yardım Menüsünden Eklentileri Devre dışı Bırakıp Tekrar Başlata basın ve Sıfırlama işlemini başlatalım.
İnternet Explorer için Dişli Simgesine basın İnternet Seçeneklerine basın.

;

Açılan Pencereden Sıfırla butonuna basın. Tarayıcımızda ki Uygulamaları da devre dışı bırakılmış mı diye de uzantıları veya eklentiler ekranlarını kontrol etmeyi unutmayın.
Bu şekilde sıfırlama yaptığınızda eklentileri tekrardan kurmamaya özen gösterin. Eğer tekrardan kurarsanız Facebook kendi kendine paylaşım yaptığı gönderileri sayfanıza girdiğinizde paylaşımları istenmeyen video resim paylaşımlarını silemeyebilirsiniz. 
En son internet tarayıcınızı açarak Facebook Profil Sayfanızda Yapılmış istenmeyen Paylaşımları Kaldırabilirsiniz.
En son olarak Şifremizi değiştirelim ve facebook hesabımızın şifresinin de çalınma durumuna karşı önlem almış olalım.
Bunun için Ayarlar bölümünden Genel sekmesi içerisinde bulunan Şifre bölümüne düzenle diyerek giriş yapalım ve şifremizi de yenileyelim.
Kolay gelsin. Yapamayan sorunla karşılaşan arkadaşlar yorum bölümünden yardım isteyebilirler.