Facebook Beni Engelleyeni Engellemek

Facebook’ta beni biri engelledi arada engellimi kaldırıp profilime bakıyor fotoğraflarıma bakıyor diyorsanız ve sizi engelleyen kişiyi sizde engellemek istiyorsanız şu adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Facebook’ta Beni Engelleyeni Engellemek için;

;

  1. Öncelikle Profilinize girin.
  2. Facebook Sayfanızda Sağ Üstte bulunan aşağı ok işaretine basın.
  3. Ayarlara girin.
  4. Sol menüde bulunan ENGELLEME bölümüne girin.
  5. Kullanıcıları engelle bölümüne basın ve engellemek istediğiniz kişinin facebook ismini girin.
  6. Engelle butonuna basınız.
  7. Şimdi bir pencere açılacaktır. Bu pencereden asıl engellemek istediğiniz kişinin profilini bulun zaten sizle alakalı olan kişi ilk sırada çıkacaktır. O sizi engellese bile gözükecektir bu kişi. (E-posta adresini biliyorsanız e-maili girip bu kişiyi bulabilirsiniz.)
  8. Daha sonra o kişinin sağındaki engelle butonuna basarak bu kişiyi engelleyin.
  9. Artık sizin profilinizi engelinizi kaldırarak girse dahi göremeyecektir.
  10. Ancak dikkat edin engeli kaldırıp tekrar engellemek istediğiniz zaman bu kişiyi tekrardan bloke etmek için 48 saat geçmesini isteyecektir. Bu süre dolmadan tekrardan engelleme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Ancak başka kişileri bu şekilde engellemeye devam edebilirsiniz.

Eğer sizi engelleyen kişinin sayfasına siz onu engelledikten sonra ulaşmaya çalıştığınızda şu uyarıyı alıyorsanız; “Sayfa bulunamadı, Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor. Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir.” gibi bir sayfa ile karşılaşıyorsanız engelleme başarılıdır.
İşlemleri gerçekleştirdiğinizde artık bu kişi sizden habersiz engelinizi açıp siz onun profilini görmeden tekrardan sizi engelliyorsa sizde bu işlemi artık ona uygulayabilirsiniz.