[t4b-ticker]

En İyi Ekran Görüntüsü Alma Programı Lightshot

Bilgisayarınızda işlerinizi yaparken bazen ekran görüntüsü alarak bunları bir yerlere göndermeniz veya unutmamak için kaydetmeniz gerekebilir. Bu sebeple bu işi gerçek anlamda kolaylaştırarak hem paylaşım yapmanızı hızlandıran hemde gerekli kısımlara ek açıklamalar işaretler ekleyip kaydetmenizi sağlayan bir ekran görüntüsü alma programından bahsetmek istiyorum.

En İyi Ekran Görüntüsü Fotoğrafı Çekme Programı

Bence kullandıklarım arasında en başarılı ekran alıntısı aracıdır diyebilirim. Çünkü uzun süredir herhangi bir problem yaşamadan kullanmaktayım. LightShot sitesinden indirip basit bir şekilde kurulum yapabilirsiniz.

LightShot Klavye Kısayollarını Ayarlama

Kurulumu yaptıktan sonra Mor Renkli bir kuş tüyü simgesi sağ alt kısımda belirecektir. Ardından bu simgeye sağ tıklayıp ayarlar kısma girelim.

Bu arada bulunan Klavye Kısayolları sekmesinde bulunan Genel Klavye Kısayolu yazan yere tik işaretini koyalım ve sağında bulunan kısıma bir kez tıklayalım ve ardından Klavyenizden CTRL+Q tuşlarına aynı anda basalım. Bu şekilde Sürekli olarak bildirim çubuğundaki simgeye bir kez tıklayıp ekran görüntüsü almaktansa, klavyenizde CTRL+Q tuşlarını kullanarak ekran görüntüsü alma ekranını açabilirsiniz. Ardından ekranda görüntüsünü almak istediğiniz kısımı fare yardımı ile bir alan seçerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma Programı

LightShot Klavye Kısayolları

Lightshot ile Yapabilecekleriniz

  • Ekran Görüntüsü alma ekranında alanı seçtikten sonra CTRL+C ile bu alanın resmini kaydetmeden direk kopyalayıp göndermek istediğiniz Mail Whatsapp vb. uygulamalara CTRL+V kombinasyonu ile yapıştırıp gönderebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz alanı Yazdırabilirsiniz.
  • Alanın içerisinde oluşan görüntüyü Google üzerinde benzer içerikleri aramak için kullanabilirsiniz.(Alan seçildikten sonra butonlar üzerinde kısa süre beklerseniz hangi buton neye yarıyor görebilirsiniz.)
  • Sosyal Meyda Hesaplarında paylaşım yapabilirsiniz.
  • Ekran resmini Kayıt edebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz alandaki resim üzerine bazı notlar veya işaretler ekeleyebilirsiniz ve bu şekilde Kopyala Yapıştır kullanabilir, Yazdırabilir veya kayıt edebilirsiniz.

Umarım İşinize Yarar.

Yazıyı Paylaş!

Yayınlandığı Tarih:06-01-2019

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?