Saat Kaç Olmalı? Samsung Android’li Telefonlarda Saat Ayarı Nasıl Yapılır

Bilindiği gibi 30 Ekim 2016 Tarihi ile saatler ileri alınacaktı. Ancak Türkiye’de bu durum geçerli olmadığı için insanların kafası karıştı. Size bu konu hakkında nasıl bir mantık yürütmeniz ve doğru saat nasıl bulunur veya saati nasıl doğru olarak ayarlayacağınız hakkında size teknik bilgi vereceğim.

İşin Mantığından bahsetmek gerekirse.
Örnek: Elinizde bir adet internete bağlı olan bir telefonunuz var diyelim. Saatiniz Otomatik olarak şebekeden veya internet üzerinden alınan Dünya Kriterlerine uygun olarak Güncellenen Saat ayarlarını yapmaktadır. Bu sebeple Türkiye’de bu Saat Geri Alma Olayı olmayacağı için Sebebini sormayın bende merak edipte bakasım gelmedi.

Her neyse örneğimizde bulunan Telefon arkadaş kendini Saat 4 de Otomatik olarak Saat 1 Saat geri olacak şekilde geri aldı. Sizin yapmanız gerekende Uygulamalar> Ayarlar> Tarih ve Saat’ e girip Otomatik tarih ve saat(Ağ Destekli saat kullan.)daki işareti kaldırıp yani devre dışı bırakmanız gerekir. Daha sonra Saati Ayarla Bölümünden Saatinizi bir saat ileri alacaksınız. Eğer saat 4’ten önce dediğim ayarı yapmamışsanız.

Saat 4’den önce denilen ayarı yaptıysanız kurcalamanıza gerek yok.

Doğru Saat Kaç Olduğunu Anlama: 

Bu şekilde ayarladıktan sonra otomatik saati tekrar işaretlediğiniz de saat  gene bir saat geri düşüyorsa doğru ayarladınız demektir. Tekrar otomatiği kapatıp saati 1 saat geri alın.