Combofix Kullanımı Ms-Dos Türkçe Karakter Sorunu Çözüm

Combofix Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Combofix bilgisayar siteminizdeki bir çok problemi ortadan kaldıracaktır. Özellikle internet tarayıcınıza bulaşmış virüsleri artı sistem ayarlarında değişiklik yapan virüsleri ortadan kaldırıp tekrar eski haline dönmesini sağlayacaktır.

Combofix Ms-Dos Türkçe Karakter Sorunu Çözümü

Birkaç dezavantajı var evet ancak çözümü var ms-dos tabanlı çalışan programlarınızın karakter desteğini değiştiriyor onunda çözümü:
Başlat > Çalıştır > Regedit (yazıyoruz) > HKEY CURRENT USER > Console > COdepage ‘ e çift tıklayıp  içerisindeki değeri 359 yapıyoruz.

Program çalışma sırasında Recovery konsol yüklemek ister misiniz diye bir soru soracaktır. Hayır demenizi tavsiye ederim çünkü bu konsolu yüklemeyi seçerseniz. Pc açılışında Recovery konsola girmek isteyip istemediğinizi sorar ama yüklediğiniz diyelim düzeltmek için;
Çalıştıra “msconfig”  yazın> Boot.ini sekmesine gelin ve orada İçeriğinde Microsoft Xp Professional diyen satırı seçip varsayılan olarak atamanız gerekir.
Combofix sayesinde kötü amaçlı yazılımdan kurtulabilmektesiniz. Ancak taramanızı gerçekleştirmeden önce dosyalarınızın yedeği olması sizin için iyi olacaktır.
Güvenli Kipte kullanmadığınız zaman tam etki gösteremeyebiliyor.