Çoklu Görüntülü Konuşma Uygulamaları Zoom Alternatifi

Telefondan ve Bilgisayardan Çoklu Görüntülü Konuşma Uygulamaları, Programları ile özellikle Zoom Alternatifi uygulamalar ile Video Konferans yapmak isteyenler için bu yazımda bir kaç uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Karantina günlerinde oldukça popüler hale gelen Video Konferans Toplantı uygulamaları bizlere çeşitli alternatifler bulma konusunda arayışa girmemize sebep oldu. Bu sebeple sizlerinde bir kaç fikir edinmeniz adına bazı Görüntülü Konuşma Uygulamalarına detaylıca bakalım.

Ücretsiz Çoklu Görüntülü Konuşma Uygulamaları

2020 Yılında özellikle kullanmak isteyeceğiniz uygulamaları ev kullanıcı, iş kullanıcı ve ücretli ücretsiz olarak ayırarak başlayalım.

Ev Kullanıcıları için Ücretsiz Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Whatsapp (Whatsapp hali hazırda kullanıldığından detayına girmek istemiyorum.)

Whatsapp Alternatifi Görüntülü Görüşme Uygulaması “Google Duo”

Google Duo Whatsapp Alternatifi Görüntülü Görüşme Uygulaması

Google Duo Whatsapp’ın Ses ve Görüntü Kalitesinden daha başarılı Whatsapp Alternatifi Görüntülü Görüşme Uygulaması olarak önümüze çıkmakta. Bu sebeple aynı whatsapp gibi telefon numarası doğrulaması ile katılabilirsiniz. Aynı Whatsapp gibi 11 kişi’ye kadar aynı anda görüntülü görüşme yapabilrsiniz.

Google Duo Android Uygulaması

Zoom Alternatifi İş İçin Ücretsiz Ücretli Görüntülü Konuşma Uygulamları

Özellikle 10 20 veya daha çok kullanıcı ile aynı anda Eğitim, Seminer veya Yönetim Kurulu Toplantıları gerçekleştirecek Firma veya kişiler için büyük kolaylık sağlayacak uygulamalardan bahsedelim.

Google Meet

Ücretsiz Video Konferans Uygulaması Google Meet

Bu uygulamaların başına benim görüşüme göre büyük bir hızla Google Meet geçmiş bulunmakta.

200 kişiye kadar Video Konferans Toplantısı yapabileceğiniz mükemmel bir hizmeti geçtiğimiz günlerde Google Hizmete Aldı.

Bu sayede bizler Ücretsiz, Yüksek Kişi Kapasiteli, Google Güvenceli (Güvenli), Ekran Paylaşımı Sunum gibi özelliklere sahip bir Video Konferans uygulamasına sahip olduk.

Toplantıyı oluşturan kişi diğer kişilere mail veya link paylaşımı ile toplantıya davet edebilmektedirler.

Aynı zamanda toplantıya giren kişilere izin verebilmektesiniz. Gmail Google Takvim ile toplantılar planlayabiliyorsunuz. Bazı kısıtlamalar elbette var günde maksimum 1 saat görüşme yapabilirsiniz.

Google Meet Web Sitesi

Google Meet Android Uygulaması

Go Meeting

Ücretli Video Konferans Go Meeting

Google Meet’e rakip ancak ücretli bir uygulama diyebilirim. Çünkü Google Meet’in size sağlamadığı bazı bu ücretli özelliklere bu ücretli uygulama ile sahip olabilirsiniz. Ancak Google’ın G Suite servisine Go Meeting’i almadan göz atın derim.

Android Go Meeting Uygulaması

Benzer Çoklu Görüntülü Görüşme Uygulamaları mevcut ancak yukarda belirttiklerim işinizi haliyle çözecektir.